Strona główna 0_Slider Zwierzaki zapraszają na świąteczne ciacho i bazarek

Zwierzaki zapraszają na świąteczne ciacho i bazarek

0

Inflacja, wzrost cen energii, leków i karmy mocno uderzają w świdnickie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt. Nikt tu jednak nie płacze i nie załamuje rąk. Pracownicy i wolontariusze każdego tygodnia zaskakują nowymi pomysłami na formy wsparcia psów i kotów z Pogodnej 3. W sobotę 3 grudnia rozpoczął się wirtualny świąteczny bazarek, a już za tydzień, 11 grudnia zwierzaki zapraszają do siebie na świąteczne ciasto i kiermasz.

W październiku i listopadzie prowadzone przez Fundację Mam Pomysł schronisko dzięki akcji „Dobra opcja to adopcja” znalazło domy dla 86 zwierzaków, 51 kotów i 35 psów. Jak podsumowują społecznicy, to nieźle, ale bywało lepiej. Cały czas do placówki trafiają nowi podopieczni i na kochających właścicieli czeka blisko 150 czworonogów. Ich sylwetki można poznać dzięki specjalnej zakładce na stronie schroniska.

Nie każdy może przyjąć psiaka czy kota pod swój dach, ale jest wiele możliwości, by pomóc schronisku w zapewnieniu zwierzętom jak najlepszych warunków. Jedną z okazji jest doroczny świąteczny, wirtualny bazarek. Dzięki darczyńcom można wylicytować wiele wyjątkowych fantów, wśród których są miody, egzotyczne herbaty, kosmetyki, książki i unikalne schroniskowe gadżety. Bazarek potrwa do 10 grudnia, a licytacja trwa na fanpage’u placówki z Pogodnej 3.

Kiermasz w świecie realnym zaplanowano na niedzielę 11 grudnia. – Na ten dzień w roku nasz hol zamieni się w miejsce spotkania przy wspólnym stole. Będzie szansa usiąść, zatrzymać się i w czasie na kawę, herbatę i ciasto porozmawiać z nami o schronisku. Można zadać pytania, podzielić się refleksją, pomysłem, podsumować miniony rok naszej pracy. Będzie nam ogromnie miło spotkać się osobiście z darczyńcami, partnerami, wspierającymi schronisko i fundację na co dzień – zachęcają pracownicy i wolontariusze.

Nie zabraknie oczywiście atrakcji, wśród których zaplanowano kiermasz fantów, świątecznych i nie tylko, oraz „koty w worku”, FMP Charity Shop, kiermasz pyszności, dekorowanie pierników, rękodzieło w formie warsztatów. Wśród gości pojawi się święty Mikołaj. Świąteczne spotkanie potrwa od godziny 11.00 do 16.00.

/opr. red./

Poprzedni artykułWezwani do pożaru w wieżowcu
Następny artykułZwyciężamy po raz trzeci z rzędu