Strona główna 0_Slider Zawieje śnieżne sparaliżowały 35-tkę od Świdnicy w kierunku Wałbrzycha

Zawieje śnieżne sparaliżowały 35-tkę od Świdnicy w kierunku Wałbrzycha [Aktualizacja]

0

Od kilku godzin bardzo trudne warunki panują na drodze krajowej nr 35 ze Świdnicy w kierunku Wałbrzycha. Silny wiatr nawiewa śnieg z pól, dochodzi do kolizji i wypadków. Droga od skrzyżowania Witoszów-Komorów została zamknięta.

Ze względu na złe warunki pogodowe pojazdy ciężarowe nie mogą podjechać na wzniesienia, stają w poprzek drogi i blokują całkowicie ruch, pomimo ciągłego działania sprzętu odśnieżnego, piaskarek i pługów droga jest nieprzejezdna. Droga jest zablokowana – podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Jak już informowaliśmy, około 8.30 doszło do zderzenia busa z samochodem osobowym. Z kolejnych informacji wynika, że dochodzi do kolejnych kolizji, samochody wpadają do przydrożnych rowów. Kolejny bus zjechał do rowu, dwie osoby trafiły do szpitala. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad kieruje na miejsce dodatkowe 4 pługo-piaskarki, ale silny wiatr cały czas nawiewa śnieg.

Policja zdecydowała o zamknięciu drogi. Objazd do Wałbrzycha od strony Świdnicy został wyznaczony drogą wojewódzką 382 przez Modliszów.

Aktualizacja: Około godziny 13.00 został odblokowany przejazd pomiędzy Mokrzeszowem a Świebodzicami. policja umożliwiła wyjazd samochodom, które utknęły miedzy Mokrzeszowem a Słotwiną, jednak ten odcinek nadal jest wyłączony z ruchu.

O godz. 14.00 droga została otwarta dla ruchu.

/red./

Poprzedni artykułNajnowsze dane ministerstwa zdrowia o COVID-19
Następny artykułOgrodzenia aluminiowe i ich zalety