Strona główna 0_Slider Święty Mikołaj otworzył swoje miasteczko w Żarowie

Święty Mikołaj otworzył swoje miasteczko w Żarowie [FOTO/VIDEO]

0

Setki uśmiechniętych twarzy, tłumy kupujących i wspólne kolędowanie – to znak, że do Żarowa przybył Święty Mikołaj. Po raz kolejny Gminne Centrum Kultury i Sportu zaprosiło wszystkich bez wyjątku do Miasteczka Świętego Mikołaja.

W niedzielę targowisko miejskie zamieniło się w Miasteczko Świętego Mikołaja, rozświetlone lampionami, pachnące cynamonowymi pierniczkami i świerkiem, a także wypełnione świątecznymi ozdobami. W mikołajowym warsztacie zadbano o twórcze zajęcia oraz gry i zabawy dla najmłodszych, zaś apewnienie świątecznego nastroju powierzono Żarowskiej Orkiestry Dętej, kolędującym zespołom Krukowianie i Kalina z Kalna, a to wszystko przeplatane występami małych Elfów.

Nieodzownym elementem żarowskiego wydarzenia jest jarmark bożonarodzeniowy, na którym nie zabrakło oryginalnych świątecznych ozdób, prezentów, lokalnego rękodzieła czy smakołyków kojarzonych ze świętami. O podniebienia uczestników zadbały Koła Gospodyń Wiejskich z Imbramowic, Łażan, Kalna oraz Wierzbnej, a także sołectwo Bożanów. Z kolei na stoiskach przygotowanych przez szkoły podstawowe z Imbramowic, Zastruża, Mrowin i Żarowa można było nabyć piękne i oryginalne ozdoby świąteczne.

/mn/

Poprzedni artykułKolędowanie z zespołem „Enej” uświetni wigilijne spotkanie w Strzegomiu
Następny artykułNajnowszy ranking samorządów „Rzeczpospolitej”. Jak wypadły gminy powiatu świdnickiego?