Strona główna 0_Slider Świdniczanka w finale Polska Miss Nastolatek

Świdniczanka w finale Polska Miss Nastolatek [FOTO]

0

Triathlonistka ze Świdnicy pokonała kilka tysięcy konkurentek i będzie walczyć w Warszawie o koronę Polskiej Miss Nastolatek. Alicja Klag znalazła się gronie 36 finalistek konkursu.

Polska Miss to nowy ogólnopolski konkurs piękności z wartościowymi nagrodami. W roku 2022 do konkursu zgłosiło się ponad 5 tysięcy uczestniczek. Zwyciężczyni konkursu otrzyma nowy samochód osobowy, a TOP5 konkursu wyjedzie na dwutygodniowy pobyt na Bali.

Konkursy regionalne odbyły się w tym roku w woj. dolnośląskim, małopolskim, mazowieckim, wielkopolskim oraz pomorskim. Uczestniczki zainteresowane udziałem mogły również zgłosić się przez casting open. Ostatecznie w finale Polska Miss i Polska Miss Nastolatek wystąpi po 36 finalistek z całej Polski.

Wśród najpiękniejszych nastolatek znalazła się Alicja Klag, 18-letnia uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kolarstwie w Świdnicy, która kształci się w klasie triathlonowej. – Sport do niedawna był moją pasją, ale już nie wiążę z nim przyszłości, choć nadal jestem bardzo aktywna. Amatorsko uprawiam także jeździectwo – mówi kandydatka na miss. Alicja ma również doświadczenie z zespole Mażoretek Prima, który działa w Świdnickim Ośrodku Kultury pod okiem Anny Trzeciak. – W tej chwili jestem zafascynowana modą i chcę spróbować sił w modelingu. Konkurs jest furtką do tego świata – podkreśla Alicja.

Finalistki wzięły udział w nagraniach wideo oraz sesjach zdjęciowych. W pierwszej sesji dziewczyny stanęły przed obiektywem Romana Słomki w eleganckich kreacjach. Druga sesja to nawiązanie do grudnia i związanego z nim klimatu świątecznego. Finalistki sfotografował Piotr Piątek.

Gale finałowe odbędą się 17-18. grudnia w Warszawie. Producentem konkursu Polska Miss jest New Project Gemini Sp. z o.o. Najpiękniejsze Polki zaprezentują się na scenie kilka razy w kilku kreacjach przygotowanych przez partnerów konkursu.

Konkurs można śledzić m.in. na portalu społecznościowym.

/red./
Zdjęcia udostępnione przez organizatora

Poprzedni artykułJe posiłki na taborecie. Ostatnia osoba ze Świdnicy czeka na darczyńców Szlachetnej Paczki [Aktualizacja]
Następny artykułStrzegomskie lodowisko pod chmurką otwarte. Ceny biletów w górę