Tradycyjnie 6 grudnia zaczyna się łyżwiarski sezon w Strzegomiu. Mikołaj dzisiaj otworzył ślizgawkę pod chmurką na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji. Ceny biletów są wyższe niż przed rokiem.

Amatorzy ślizgania mają do dyspozycji taflę lodową o wymiarach 17 na 30 m, na miejscu jest wypożyczalnia łyżew i kasków.
Lodowisko czynne będzie w dni powszednie w godz. 8.00-20.45 (ostatnie wejście na lodowisko o godz. 20.00), a także w soboty, niedziele i święta w godz. 10.00-20.45 (ostatnie wejście na lodowisko o godz. 20.00). W czasie trwania nauki szkolnej od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 15.00 pierwszeństwo z korzystania z lodowiska mają szkoły z gminy Strzegom.
Nieco więcej trzeba zapłacić za 45 minut jazdy. Nadal za darmo wchodzą dzieci do lat 6. Bilety ulgowe z 2 złotych wzrosły od ubiegłego sezonu do 5, a dorośli będą płacili 8 zł zamiast wcześniejszych 5 zł. Wypożyczenie łyżew kosztuje 5 złotych za godzinę.
/opr. red./
fot. udostępnione przez burmistrza Zbigniewa Suchytę
![Basen letni w Strzegomiu otwarty [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/20260620_Basen_letni_OSiR_Strzegom-11-238x178.jpg)

![Proletaryat i Nocny Kochanek koncertowo zakończyli Święto Granitu Strzegomskiego [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/20260615_Swieto_Granitu_Strzegomskiego-98-238x178.jpg)


![Zalane piwnice i podtopione posesje. Bilans niedzielnej burzy nad regionem [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/burza-2026.06.21-mix-100x75.jpg)



