Strona główna Wydarzenia Świdnica Świdnica rozświetlona świątecznymi dekoracjami. Jest ich mniej niż w ubiegłych latach

Świdnica rozświetlona świątecznymi dekoracjami. Jest ich mniej niż w ubiegłych latach [FOTO]

0

Udekorowane choinki i fontanny, świetlny anioł, przy którym chętnie fotografują się świdniczanie, a także dziesiątki innych ozdób rozświetliło ulice Świdnicy. Świątecznych elementów jest jednak mniej, niż w latach ubiegłych. Ze względów oszczędnościowych zrezygnowano z montażu 110 dekoracji nasłupowych.

Świąteczne ozdoby zostały rozświetlone 1 grudnia. Zostały one zamontowane w różnych częściach miasta, m.in. w Rynku oraz przy ulicy Grodzkiej, Kotlarskiej, Długiej, Kazimierza Pułaskiego, Franciszkańskiej i Łukowej. Udekorowane zostały fontanny na skwerze przy ulicy Wałowej, w Ogrodzie Różanym oraz na placu św. Małgorzaty, a także skwer przy al. Niepodległości. Ozdoby nasłupowe zamontowano na pl. Grunwaldzkim, pl. św. Małgorzaty, a także na ul. Bohaterów Getta i Bolesława Chrobrego. Tradycyjnie też przy ulicy Łukowej stanął świetlny anioł.

Jak wyliczała niedawno Magdalena Dzwonkowska, rzecznik Urzędu Miejskiego w Świdnicy, w tym roku bożonarodzeniowe choinki staną w Rynku, na placu Jana Pawła II i na placu Wolności. Lampkami udekorowana będzie również choinka rosnąca na placu Grunwaldzkim.

/mn/

Poprzedni artykułPrezenty dla Mikołaja [KONKURS]
Następny artykułDrogowcy szykują się do przebudowy wojewódzkiej trasy Świdnica-Dzierżoniów-Paczków. Ogłoszono przetarg