Strona główna 0_Slider Podróże koleją podrożeją. Wzrosną ceny biletów jednorazowych, miesięcznych i weekendowych

Podróże koleją podrożeją. Wzrosną ceny biletów jednorazowych, miesięcznych i weekendowych

0

Od 11 grudnia zacznie obowiązywać nowy cennik Kolei Dolnośląskich. Dla podróżnych korzystających z usług wojewódzkiego przewoźnika oznacza to drugą w tym roku podwyżkę cen biletów.

W związku z unifikacją taryfy z innym przewoźnikiem regionalnym na Dolnym Śląsku z nowym rozkładem jazdy, od 11 grudnia, ceny biletów wzrosną średnio o 3%. Różnice w przypadku biletów jednorazowych wyniosą na większości tras kilkadziesiąt groszy. Dla przykładu: połączenie z Wrocławia do Jelcza-Laskowic od niedzieli będzie kosztowało podróżnych nie 11,70 zł, a 12,10 zł. W dłuższych relacjach, np. z Wrocławia do Bolesławca, cena wzrośnie o 90 gr. Analogicznie o 3% wzrosną ceny biletów miesięcznych – przekazano w komunikacie Kolei Dolnośląskich.

Propozycję zmiany cennika wystosowało Polregio, a ponieważ operujemy na wielu trasach zamiennie, chociażby od 11 grudnia na trasie do Głogowa przez Wołów, musimy wprowadzić podobne stawki również w naszym taryfikatorze – tłumaczy Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Największa zmiana ceny dotyczy biletu weekendowego w ofercie „Weekend z KD”. Tutaj podróżni, chcący podróżować od piątkowego popołudnia do niedzieli bez limitu, zapłacą za bilet 59, a nie 49 zł, jak dotychczas. Jak dodają przedstawiciele dolnośląskiego przewoźnika, wprowadzenie nowych stawek jest także „wymagane z racji różnicy w kursach walut w stosunku do korony czeskiej”. Z tego względu bilety na połączenia do Czech wzrosną o około 10%.

Jest to już druga podwyżka cen biletów Kolei Dolnośląskich w tym roku. Poprzednia weszła w życie 1 sierpnia i oznaczała podniesienie cen o 15%. – W porównaniu z ubiegłym rokiem ceny towarów i usług w czerwcu wzrosły aż o 15,6 procent. Sytuacja co miesiąc ulega zmianie, obserwujemy stale rosnące koszty – energii, obsługi taboru czy jego bieżącego serwisowania. Aby móc świadczyć usługi i poszerzać siatkę połączeń w regionie, musimy podjąć konkretne kroki związane ze zmianą cennika – wyjaśniał wówczas rzecznik KD.

Z cennikiem Kolei Dolnośląskich oraz ofertami taryfowymi można się zapoznać na stronie internetowej przewoźnika.

/Koleje Dolnośląskie, mn/

Poprzedni artykułNa celowniku groźny beniaminek
Następny artykułPo Męskim Graniu i OFF Festiwalu zawita do Świdnicy. WaluśKraksaKryzys zagra już w sobotę! [ROZWIĄZANIE KONKURSU]