Strona główna 0_Slider Pierwszy dzień świąt bez opieki lekarskiej

Pierwszy dzień świąt bez opieki lekarskiej

0

W pierwszy dzień świat mieszkańcy powiatu świdnickiego pomocy lekarskiej musieli szukać aż w Wałbrzychu. Nocną i świąteczną opiekę medyczną w Świdnicy zabezpieczała wyłącznie pielęgniarka.

Jak zaalarmował jeden z czytelników, na dyżurze w ramach nocnej i świątecznej opieki medycznej 25 grudnia nie pojawił się lekarz. Lekarza nie było również w Świebodzicach. Mieszkańcy szukali pomocy w wałbrzyskim szpitalu, gdzie tworzyły się ogromne kolejki.

Za organizację nocnej i świątecznej opieki odpowiada świdnicki szpital, który świadczy usługę w pomieszczeniach wynajmowanych od pogotowia ratunkowego. – Rzeczywiście, 25 grudnia w nocnej i świątecznej opiece medycznej była zabezpieczona opieka pielęgniarska. Lekarz, który wg grafiku miał sprawować dyżur, z powodu choroby nie mógł pracować. Żaden z pozostałych lekarzy zakontraktowanych w NiŚOL, nie wyraził zgody na ewentualne zastępstwo. Pacjenci wymagający pilnej pomocy byli przyjmowani przez personel SOR – informuje dyrektor szpitala Grzegorz Kloc i dodaje – W poniedziałek nie było już problemu z obsadą lekarską.

/red./

Poprzedni artykułWspólne powody, dla których nowi właściciele domów dzwonią do złotej rączki
Następny artykułNajnowsze dane o zakażeniach