Strona główna Artykuł sponsorowany Wspólne powody, dla których nowi właściciele domów dzwonią do złotej rączki

Wspólne powody, dla których nowi właściciele domów dzwonią do złotej rączki

0

Przeprowadzka do nowego domu powinna być radosna. Przed dniem przeprowadzki być może wyobrażałeś sobie, że spędzasz kolejne kilka tygodni malując ściany, dekorując i oddychając z ulgą po wyczerpującym procesie kupna.

Ale wśród tych wszystkich emocji, wielu nowych właścicieli domów znalazło nieprzewidziane wydatki z powodu listy rzeczy, które wymagają naprawy. Dzieje się tak często w przypadku domów, które zostały zakupione w stanie surowym. Nawet domy, które przeszły przez dokładną inspekcję mogą być tykającymi bombami zegarowymi dla niespodziewanych napraw.

Otwory wentylacyjne suszarki

Jeśli pralka i suszarka blokują otwory wentylacyjne, inspektorzy domowi często pomijają ich inspekcję. Kiedy inspektorzy nie są w stanie sprawdzić otworów wentylacyjnych suszarek, może to być duży problem. Zatory tworzą zagrożenia pożarowe. Jeśli otwory wentylacyjne są stosunkowo łatwo dostępne i wystarczająco proste, można je wyczyścić samodzielnie. Może być konieczne wynajęcie technika. Zobacz aktualne ceny nieruchomości https://www.mamtoo.pl/nieruchomosci/

Wadliwe główne urządzenia

Wiele urządzeń – zwłaszcza takich jak podgrzewacze wody i kuchenki gazowe – może ulec awarii bez żadnego ostrzeżenia. To jeden z obszarów, w którym zakup gwarancji na dom lub rozszerzonej gwarancji na kluczowe urządzenia może być opłacalną inwestycją.

Awaria klimatyzacji i ogrzewania

Utrzymanie temperatury w domu jest niezbędne dla komfortu. Ale często inspektorzy domowi po prostu nie mają czasu, aby ocenić prawdziwe problemy z systemem ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji podczas jednej krótkiej wizyty. Dlatego problemy można zacząć dostrzegać już po dniu wprowadzenia się. Sprzedawcy często próbują ukryć problemy z AC, ponieważ są one kosztowne do naprawienia, ale trudne do udowodnienia, chyba że faktycznie tam mieszkasz.

Uszkodzenie dachu

Ogólnie rzecz biorąc, inspektorzy domowi szukają kosmetycznych uszkodzeń dachu lub oczywistych problemów strukturalnych. Ale to oznacza, że wiele problemów przechodzi przez pęknięcia, do których wykrywania inspektorzy nie są przeszkoleni. Chociaż inspektorzy rzadko przeoczają poważne uszkodzenia dachu, często sygnalizują problemy w raporcie z inspekcji, zalecając, aby profesjonalny dekarz przyjrzał się im ponownie.

Słaba izolacja

Izolacja jest – lub powinna być – wszędzie w domu, ale ponieważ jest ukryta przed bezpośrednim wzrokiem, trudno jest ocenić jej stan. Inspektorzy często nie mają narzędzi, aby naprawdę przeanalizować solidność izolacji domu podczas jednej krótkiej wizyty. Istnieje wiele rodzajów izolacji ukrytych za ścianami, na strychach i pod podłogami, więc trudno jest ocenić je wszystkie. Słaba izolacja, taka jak luki powietrzne między ramami okiennymi, może nie zostać zauważona, dopóki dom nie zostanie zamieszkany przez jakiś czas. Luki w izolacji mogą skutkować wyższymi rachunkami za media i nadmiernym zużyciem energii. Warto obejrzeć także inne ogłoszenia www.mamtoo.pl

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułMistrzowie parkowania [FOTO]
Następny artykułPierwszy dzień świąt bez opieki lekarskiej