Strona główna 0_Slider Nowe radiowozy dla dolnośląskich policjantów. Dwa z nich trafią do świdnickiej komendy

Nowe radiowozy dla dolnośląskich policjantów. Dwa z nich trafią do świdnickiej komendy [FOTO/VIDEO]

0

Niebawem na ulice miast i powiatów Dolnego Śląska wyjedzie dziewięć nowych, oznakowanych radiowozów Kia Sportage i Volkswagen Crafter. Wartość aut to blisko 2,5 miliona złotych, a ich zakup został współfinansowany przez samorządy lokalne oraz Unię Europejską.

Radiowozy marki Kia model Sportage zostały zakupione dzięki wspólnemu projektowi, przy udziale środków samorządów lokalnych i Policji. Nowe radiowozy trafiły do Legnicy, Wrocławia, Jeleniej Góry, Oleśnicy, Polkowic i Świdnicy. Pojazdy wyposażone są w silniki o mocy 150 KM i mają sporo ciekawych oraz funkcjonalnych rozwiązań. Samochody posiadają bowiem najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa, porty USB, dodatkowe światła, a także czujniki i kamerę cofania oraz automatyczną klimatyzację. Ponadto w pojeździe znajdziemy apteczkę pierwszej pomocy z rozszerzonym jej wyposażeniem, koło dojazdowe, a także system łączności radiowej dedykowany dla Policji. Samochody z nowym wzorem oznakowania spowodują ich lepszą widoczność, która przełoży się na wzrost bezpieczeństwa funkcjonariuszy oraz innych użytkowników dróg – informują funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Do dolnośląskiej floty dołączą także specjalistyczne pojazdy APRD (Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego) marki Volkswagen Crafter, które będzie można zobaczyć na ulicach Wrocławia, Legnicy i Jeleniej Góry. Nowe pojazdy wyposażone są w silniki o mocy 177 KM i specjalistyczny sprzęt spełniający potrzeby policjantów z drogówki, obsługujących na co dzień zdarzenia drogowe. W pojeździe znajdziemy agregat prądotwórczy, zestaw znaków drogowych, pachołki, parawan, drogomierz, aparat fotograficzny, lampy i inne. Na dachu znajduje się tablica świetlna ze znakiem „uwaga wypadek”, a także maszt świetlny ułatwiający pracę po zmroku. Ambulanse wewnątrz posiadają miejsce do pracy biurowej wraz z komputerem przenośnym, drukarką i routerem – dodają dolnośląscy policjanci.

Jak informuje rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, do świdnickiej jednostki trafią dwa radiowozy marki Kia. Wiadomo już, że jeden z nich otrzymają funkcjonariusze z Posterunku Policji w Słotwinie.

/KWP Wrocław, opr. mn/

Poprzedni artykuł„Gdybym twą miłość miał Ameryko”. Spotkanie autorskie z Adamem Lizakowskim
Następny artykułPodczas świątecznych zakupów uważaj na oszustów. Policja apeluje