Strona główna 0_Slider Nielegalna toaleta w centrum, nietrzeźwy na klatce, krwawiący mężczyzna. Interwencje straży miejskiej

Nielegalna toaleta w centrum, nietrzeźwy na klatce, krwawiący mężczyzna. Interwencje straży miejskiej

0

Od 25 listopada do 1 grudnia 2022 roku funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy podjęli 107 interwencji. Najbardziej nietypowe lub warte uwagi działania strażnicy opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

26 listopada 2022 roku o godz. 8.38 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego obok jednego ze sklepów przy ulicy Ofiar Oświęcimskich. Skierowani na miejsce strażnicy potwierdzili zgłoszenie. W związku z faktem, że nie można było z mężczyzną nawiązać logicznego kontaktu na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Decyzją lekarza mężczyzna został przewieziony do szpitala „Latawiec”.

27 listopada 2022 roku o godz. 12.55 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny, który załatwił swoje potrzeby fizjologiczne w Zaułku Świętokrzyski. Już po chwili na miejscu pojawił się patrol straży miejskiej. Sprawca wykroczenia został ukarany mandatem karnym. To już kolejny taki przypadek. Rejon ten jest pod stałym dozorem monitoringu miejskiego i większość takich przypadków kończy się ukaraniem sprawcy.

27 listopada 2022 roku o godz. 16.05 patrol straży miejskiej w czasie kontroli rejonu ulicy Pionierów Ziemi Świdnickiej zauważyli mężczyznę z urazem głowy i silnym krwawieniem. Natychmiast na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Osoba ta prawdopodobnie upadła doznając poważnych obrażeń. Poszkodowany został przewieziony do szpitala „Latawiec”.

29 listopada 2022 roku o godz. 11.36 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego na jednej z klatek schodowych budynku przy ulicy Kozara-Słobódzkiego. Zgłaszający twierdził, że osoba ta spożywa alkohol, pali papierosy i zaśmieca klatkę schodową. Skierowani na miejsce strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Sprawcą okazał się bezdomny, który został osadzony w Policyjnej Izbie Zatrzymań do wytrzeźwienia.

1 grudnia 2022 roku o godz. 0.36 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące młodej kobiety, która idąc ulicą Żeromskiego zgubiła portfel. Na miejsce udał się patrol straży miejskiej. Portfel z kosztowną zawartością udało się zabezpieczyć, jednak roztargniona kobieta już się oddaliła. W tym samym dniu udało się ją powiadomić o odnalezionym portfelu i już wieczorem wrócił on do właścicielki wraz z całą zawartością.

1 grudnia 2022 roku o godz. 8.09 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego na jednej z klatek schodowych budynku przy ulicy Marii Kunic. Skierowani na miejsce strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Sprawcą okazał się bezdomny, ten sam, który w dniu poprzednim leżał na klatce schodowej przy ulicy Kozara-Słobódzkiego. I tym razem został osadzony w Policyjnej Izbie Zatrzymań do wytrzeźwienia a za swe czyny odpowie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

/Straż Miejska w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułSpektakl „Moja Wielka Podróż” w Świdnicy. Zagrają seniorki ze „Srebrnego Teatru”
Następny artykułZrewanżować się ekipie WSTK