Strona główna 0_Slider Jeszcze w niedzielę na sanki, a potem koniec śniegu

Jeszcze w niedzielę na sanki, a potem koniec śniegu [FOTO]

0

Mankamentem śnieżnej aury są utrudnienia na drogach i śliskie chodniki, ale to też czas radości, zwłaszcza dla dzieci. W Świdnicy od kilku dni nie brakuje chętnych do zjazdów z bezpiecznej, saneczkowej górki w Parku Sikorskiego. Warto się pospieszyć z decyzją o wyprawie na sanki, bo synoptycy zapowiadają zdecydowaną zmianę pogody.

Mroźna, ale słoneczna niedziela 18 grudnia to może być jeden z ostatnich dni na jazdę sankami. Na początku tygodnia nadejdzie ocieplenie, a wraz z nim marznący deszcz i gołoledź – prognozują synoptycy.

  • W niedzielę wyż zapewni więcej słońca w całym kraju i nie powinno padać. Temperatura minimalna na wschodzie i południu spadnie do –18°C, lokalnie do –20°C, na zachodzie będzie około –8°C. Mróz także w dzień, temperatura maksymalna od –8°C do 1°C.
  • W poniedziałek, po mroźnej nocy, szczególnie na wschodzie kraju, w ciągu dnia od zachodu zacznie się ocieplać; na zachodzie temperatura wzrośnie do 2°C. Na wschodzie jeszcze pogodnie, ale na zachodzie pochmurno i zacznie padać marznący deszcz powodujący gołoledź.
  • Od wtorku do czwartku zachmurzenie umiarkowane i duże; na wschodzie okresami opady marznącego deszczu powodującego gołoledź, a na pozostałym obszarze deszczu oraz lokalnie deszczu ze śniegiem. Cieplej, temperatura minimalna od –6°C do 4°C, a maksymalna od 0°C do 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni.

Niestety, w Święta Bożego Narodzenia śniegu raczej nie będzie.

A tak świdniczanie korzystali z zimowej pogody w Parku Sikorskiego:

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułZabawa w berka na dworcu, przymarznięte łabędzie. Interwencje straży miejskiej
Następny artykułDolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt z prestiżową nagrodą Brian Davies Gold Award 2022