Strona główna 0_Slider Jazda jak w tunelach. Służby drogowe wciąż walczą

Jazda jak w tunelach. Służby drogowe wciąż walczą [VIDEO]

0

Dwudniowe zawieje niemal całkowicie zasypały wiele odcinków dróg w powiecie świdnickim. Do odkopania konieczne było użycie koparko-ładowarek. Mimo odwilży, nie wszystkie prace jeszcze zakończono.

Zawieje śnieżne mocno dały się we znaki kierowcom i drogowcom. Wiatr nawiewał śnieg na niektóre odcinki dróg w takiej ilości, że pługo-piaskarki nie miały żadnych szans na utrzymanie przejezdności. Jak dużo śniegu trafiło na jezdnię widać dopiero po dzisiejszej na krótkim, około 300 metrowym odcinku drogi Witoszów Dolny – rondo na „modliszówce” widać dopiero teraz po wielogodzinnej pracy Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego. – Na poboczach usypany śnieg sięga miejscami 2-3 metrów – mówi Marek Olesiński, dyrektor SDPŚ.

Na drogach powiatowych najtrudniejsza sytuacja była miedzy Milikowicami i Cierniami, Opoczką i Bojanicami oraz Kłaczyną i Celowem, gdzie wciąż jeszcze pracuje ciężki sprzęt. Służba Drogowa Powiatu Świdnickiego wykorzystuje własne dwie koparko-ładowarki i dodatkowo jedną wynajętą. – Prace powinny zakończyć się jeszcze dzisiaj. Ocieplenie powinno poprawić sytuacje na drogach. Ostatniej nocy dodatkowym utrudnieniem był marznący deszcz, który zamieniał asfalt w szklankę, ale przy utrzymujących się dodatnich temperaturach nie powinno już być takich zjawisk – dodaje dyrektor.

Poprzedni artykułIMGW ostrzega: Ocieplenie spowoduje roztopy
Następny artykułOstatnie chwile, by zajrzeć na świdnicki Jarmark Bożonarodzeniowy [FOTO]