Strona główna 0_Slider Emocje dobiegły końca, ostatni zwycięski puchar pojechał do Żarowa

Emocje dobiegły końca, ostatni zwycięski puchar pojechał do Żarowa [FOTO]

0

Dziesięć zespołów złożonych z zawodników z rocznika 2014 przystąpiło do rywalizacji podczas ostatniego dnia zmagań w ramach dziewiętnastej edycji turnieju piłkarskiego Silesian Winter Cup. Po ponad siedmiu godzinach rywalizacji najlepsi okazali się przedstawiciele Silesii Żarów.

Na starcie turnieju zameldowało się w sumie dziesięć drużyn przydzielonych do dwóch grup. W grupie A najlepsza okazała się ekipa Football Academy Wałbrzych, która wspólnie z drugim w stawce Zagłębiem Lubin awansowała do strefy półfinałowej. W grupie B z kompletem punktów awansował do półfinału pierwszy zespół Silesii Żarów, a także Akademia Piłkarska Namysłów. W meczach o awans do wielkiego finału nie brakło emocji. Akademia Piłkarska z Namysłowa dość pewnie pokonała co prawda Football Academy Wałbrzych w wymiarze 4:1, ale podczas starcia Zagłębia Lubin z Silesią I Żarów do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była seria rzutów karnych. W regulaminowym czasie gry było 2:2, ale karne lepiej wykorzystywali żarowianie. Jak się okazało lubinianie w tym elemencie piłkarskiego rzemiosła przegrali tego dnia jeszcze raz. W meczu o trzecie miejsce z Football Academy było znów 2:2, a następnie rzuty karne lepiej wykorzystywali wałbrzyszanie. W wielkim finale Silesia nie dała większych szans Akademii Piłkarskiej Namysłów, wygrywając 5:0.

Klasyfikacja końcowa:
1. Silesia Żarów
2. Akademia Piłkarska Namysłów
3. Football Academy Wałbrzych
4. Zagłębie Lubin
5. Chojnik Jelenia Góra
6. Orlik Ząbkowice Śląskie
7. Karkonosze Jelenia Góra
8. Silesia II Żarów
9. MKS Polonia Świdnica
10. Spartak Deszczno

Najlepszy bramkarz: Antoni Wojda (Silesia Żarów)

Najlepszy strzelec: Jan Janes (Silesia Żarów)

Najlepszy zawodnik: Fabian Kurek (Zagłębie Lubin)

/MDvR, FOTO: Michał Nadolski/

Poprzedni artykułŚwiąteczne śpiewanie „Dzikiego Chóru” u świętego Józefa [FOTO/VIDEO]
Następny artykułDo której będą otwarte sklepy? Które apteki będą dyżurować? Jakie zmiany w komunikacji? Informator na sylwestra i Nowy Rok