Strona główna Artykuł sponsorowany Czyszczenie obuwia – jak wyczyścić buty?

Czyszczenie obuwia – jak wyczyścić buty?

0

Chyba każdemu z nas zdarzyło się ubrudzić buty. Wystarczy wyjść na zewnątrz, kiedy pada intensywny deszcz, aby szybko przestały one wyglądać tak, jak należy. Czyszczenie obuwia jest prawdziwą sztuką. Jeśli zrobisz to źle, musisz liczyć się z tym, że Twoje buty szybko stracą świetny wygląd, a być może niezbędna będzie nawet ich wymiana na nowe. Dlatego tak ważne jest, aby sięgać po preparaty do czyszczenia, które przeznaczone są do materiału, z jakiego zrobione zostały Twoje buty. To podstawowa zasada, której należy przestrzegać. Nie każda pasta do butów sprawdzi się bowiem w każdym przypadku.

1.Jak czyścić buty zamszowe?
2.Jak dbać o buty ze skóry?
3.Jak czyścić mniej eleganckie buty?

Jak czyścić buty zamszowe?

Zamsz to naprawdę popularny materiał. Bardzo lubią go producenci butów między innymi dlatego, że naprawdę świetnie się prezentuje. Trzeba jednak pamiętać, że jest dość wymagający, jeśli chodzi o pielęgnację. Zacznijmy od tego, że zamsz jest skórą naturalną, która nie została wyprawiona. Ma krótkie włosie, które nie lubi wody i wilgoci. W związku z tym należy unikać ich namaczania. Ryzyko uszkodzenia zamszu znacznie zmniejsza odpowiednia impregnacja. UWAGA: nigdy nie pierz butów zamszowych w pralce. Lepiej postaw na szczoteczkę, która usuniesz zabrudzenia, kiedy buty będą suche.

Jak dbać o buty ze skóry?

Ci, którzy szukają butów prezentujących się doskonale, a jednocześnie naprawdę trwałych, najczęściej sięgają po modele skórzane. Są one bardzo przyjazne naszym stopom. Nie nasilają pocenia, nie obcierają. Podobnie jednak, jak w przypadku zamszu należy o nie odpowiednio dbać. Tym, co się sprawdzi jest naprawdę dobra pasta do butów, którą można znaleźć na przykład na https://shoe-care.eu/. Niezależnie od tego, czy będzie to pasta do białych butów, jak https://shoe-care.eu/biala-pasta-do-butow, czy do tych ciemnych, pamiętaj, aby sięgnąć po produkt ze sprawdzonego źródła. Wypastowane buty są zdecydowanie mniej podatne na powstawanie zabrudzeń. Jeśli już jednak się one pojawią, ważne jest, aby szybko je usunąć. Specjaliści od butów zalecają, aby miłośnicy obuwia skórzanego mieli zawsze przy sobie chusteczkę. Pozwoli ona na błyskawiczne usunięcie zabrudzeń, jeśli zanim dojdzie do ich utrwalenia się.

Jak czyścić mniej eleganckie buty?

Buty to nie tylko modele z zamszu czy skóry. To również ogromna grupa produktów materiałowych, które brudzą się naprawdę łatwo. W ich przypadku pasta do butów na nic się nie zda, ale jeśli chcesz dobrej jakości, zobacz https://shoe-care.eu/pasta-do-butow. Wiele osób uważa, że najlepszym rozwiązaniem jest wypranie takich butów w pralce. Jeśli decydujesz się na taki krok, pamiętaj, aby nie ustawiać zbyt wysokiej temperatury. Lepiej umieść również buty w specjalnym woreczku – takim samym, jakiego używasz do prania bielizny.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułPaweł Fajdek w areszcie. Podczas spotkania osadzeni życzyli mu kolejnego mistrzowskiego tytułu [FOTO]
Następny artykułCzeka nas gaszenie światła? Świdnica zapłaci krocie za oświetlenie ulic