Strona główna Sport Inne Zacięta walka pod tablicami

Zacięta walka pod tablicami [FOTO]

0

Dziewczęta z SP 6 zwyciężyły w turnieju mini koszykówki klas 5-6 szkół podstawowych w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2022-2023”. Cztery zgłoszone reprezentacje świdnickich podstawówek rywalizowały we wtorek, 15 listopada na terenie hali Zawiszów przy SP 1 systemem każdy z każdym.

Zawody mini koszykówki to specyficzny rodzaj rozgrywek. Drużyny składające się z 10-12 uczennic grają w pierwszej kwarcie najpierw pierwszą piątką zawodniczek, następnie w drugiej gra całkowicie inny skład. Od trzeciej kwarty składy na boisku są już dowolne. Chodzi tu głównie o aktywowanie do rywalizacji większej ilości uczniów.

We wtorkowych zawodach drużyny SP 6 i SP 8 swoje pierwsze mecze dosyć zdecydowanie wygrywały. Szóstka najpierw z SP 4 (32:10) oraz z SP 1 (16:6), natomiast ósemka wygrała z SP 1 (26:16) i SP 4 (40:14). O zwycięstwie w całym turnieju miał zadecydować mecz właśnie pomiędzy tymi dwoma zespołami. Po bardzo wyrównanym spotkaniu przez trzy kwarty granym punkt za punkt, o pierwszym miejscu rozstrzygnęła ostatnia odsłona, w której młode koszykarki z SP 6 okazały się lepsze (23:20). Mecz o trzecie miejsce również przebiegał na początku na bardzo wyrównanym poziomie i dopiero w drugiej części spotkania zawodniczki SP 1 odskoczyły na kilka punktów i pokonały SP 4 (22:14) – relacjonuje Waldemar Kurek ze Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Tradycyjnie na zakończenie imprezy organizator – Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnione zostały też najlepsze zawodniczki: Anna Jesionka (SP 1), Natalia Wasilewicz (SP 4), Angelika Borońska (SP 6) i Hanna Rosa (SP 8). Zwycięska reprezentacja SP 6 powalczy na dalszych szczeblach rozgrywek współzawodnictwa – w finałach strefowych.

Końcowa klasyfikacja (z punktacją do współzawodnictwa):
1. SP 6 – 10 pkt
2. SP 8 – 8 pkt
3. SP 1 – 7 pkt
4. SP 4 – 6 pkt

/OSiR/

Poprzedni artykułGmina Świdnica. Duże zainteresowanie zakupem węgla, można już składać wnioski
Następny artykułIV Marconi Indoor Triathlon już w sobotę! Kto wygrał pakiet startowy? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]