Strona główna Artykuł sponsorowany TOP5 urokliwych miejsc na wakacje w Egipcie!

TOP5 urokliwych miejsc na wakacje w Egipcie!

0

Egipt to kraj, który żyje dzięki turystyce i co do tego nie można mieć wątpwliwości. Niemniej jednak nie da się ukryć tego, że kraj ten ma pod tym względem ogromny potencjał. Luksusowe hotele w Egipcie i szereg innych atrakcji nie jest wstanie w żaden sposób rywalizować z tym, co ten kraj ma tak naprawdę do zaoferowania. Znajdziemy tam bowiem wiele większych i mniejszych miast, które tylko czekają na to, by móc zaskoczyć turystów swoim nietuzinkowym pięknem i wyjątkowością. Wobec tego, jakie jest absolutne TOP5 miejsc, w których warto spędzić wakacje w Egipcie?

1. Giza- niekwestionowana wizytówka Egiptu
Wakacje w Egipcie nie mogłyby być kompletne gdyby nie to, że możemy spędzić je w Gizie! Miasto to z całą pewnością jest świetnie znane każdemu i obecnie jest również wizytówką tego kraju. Wynika to z faktu, że spędzając wczasy w Gizie, znajdziemy nie tylko najlepsze hotele w Egipcie, ale przede wszystkim słynne piramidy. To one są najbardziej charakterystycznym elementem miejskiego krajobrazu. Piramidy w Gizie są również zaliczane do jednego z siedmiu cudów świata, a podczas wczasów w Egipcie, a dokładniej w Gizie, możemy przyjrzeć się im z bliska. Poza piramidami z pewnością warto wiedzieć również o tym, że jest to tętniąca życiem metropolia, w której znajdziemy wiele klubów i lokali gastronomicznych. Spędzając wczasy w Egipcie w tym mieście, z pewnością nie będziemy się nudzić!

2. Luksor- miasto na historyczne wczasy w Egipcie
Jeśli noclegi w Egipcie dalej nie zostały przez nas zarezerwowane, to warto to zrobić w mieście Luksor! Jest to jedno z najpiękniejszych i najbardziej zabytkowych miast, które są idealne na wakacje w Egipcie. Nie bez powodu Luksor nazywa się największym muzeum na otwartym powietrzu na świecie! Podczas pobytu w Luksorze możemy dosłownie cofnąć się do czasów starożytnych i wybrać się na zwiedzanie ruin świątyń i grobowców, które z pewnością pamiętają jeszcze czasy Faraonów. Co więcej. Luksor to również miasto położone po obu stronach rzeki Nil, gdzie z kolei znajdziemy najlepsze hotele w Egipcie i będziemy mogli nacieszyć oczy niesamowitymi widokami. Z pewnością wakacje w Egipcie w Luksorze będą dla nas niesamowitym doświadczeniem!

3. Sharm El Sheikh- wakacje w popularnym, egipskim kurorcie
Z pewnością jeśli interesują nas najlepsze hotele w Egipcie i możliwości świetnej zabawy w popularnych klubach, to idealnym miejscem na nasze wakacje będzie Sharm El Sheikh. Ten kurort, a także niewielkie miasteczko jest co roku oblegane przez turystów z całego świata. Nie ma się jednak temu co dziwić. Powstały tam najbardziej luksusowe i prestiżowe noclegi w Egipcie, a dodatkowo towarzyszą im ekskluzywne kluby i szereg innych atrakcji. Nie można także zapomnieć o tym, że to właśnie w kurorcie Sharm El Sheikh możemy korzystać z kąpieli w wodach Morza Czerwonego i możemy także wypoczywać na plażach usłanych złocistym piaskiem. Warto także wspomnieć, że wakacje w Sharm El Sheikh to również możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych do najpiękniejszego parku narodowego – Ras Muhammad. To właśnie tam chronione są gatunki koralowców i zachowane zostało ich środowisko naturalne. To miejsce jest więc jednym z najlepszych na wakacje w Egipcie!

4. Aswan- metropolia nad Nilem
Aswan to miasto, które z pewnością nie jest priorytetowym wyborem turystów, w momencie kiedy poszukują oni idealnego miejsca na wczasy w Egipsie. A szkoda! Okazuje się, że Aswan to nie tylko najlepsze hotele w Egipcie, ale także najbardziej wysunięte na południe miasto w kraju! Jest to pokaźnych rozmiarów metropolia, która malowniczo usytułowana jest nad samym brzegiem Nilu. Jest to równocześnie jedno z bardziej urokliwych miast w Egipcie, które pozwoli nam na to, by zaczerpnąć głębszy oddech i odpocząć od zatłoczonych kurortów. Aswan jest spokojnym i gościnnym miastem, które jest dopiero odkrywane przez większość podróżnych. Niemniej jednak znajdziemy tam wiele ciekawych obiektów architektonicznych – świątyń i nekropolii. Dodatkowo w Aswan znajdziemy najbardziej majestatyczne klify w całości zbudowane z granitowych skał. Pięknie kontrastują one z Pierwszą Kataraktą Nilu. Wakacje w Egipcie w Aswan z pewnością zaliczymy do wyjątkowo udanych!

5. Marsa Alam- wypoczynkowe miasto dla miłośników nurkowania
Ostatnią propozycją na wczasy w Egipcie jest urokliwe miasto Marsa Alam. Jest to co prawda miasto zdominowane przez turystów, jednak ma w sobie niezrównany urok i kryje całą moc atrakcji. To właśni w Marsa Alam znajdziemy najlepsze hotele w Egipcie i obiekty wypoczynkowe. To właśnie tam możemy również nurkować razem z żółwiami i zwiedzać podwodny świat. Warto szczególnie udać się do zatoki Abu Dabbab – jest to naturalna zatoka w kształcie litery U z krystalicznie czystą wodą. Znajdziemy tam piękne plaże, najlepsze noclegi w Egipcie oraz wiele barów i restauracji. Marsa Alam z pewnością jest mniej słynnym kurortem niż wspomniany już Sharm El Sheikh, jednak ma dużo więcej do zaoferowania! To również świetne miejsce na wymarzone wczasy w Egipcie.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułBlisko było kompletu
Następny artykułNa czym polega praca wirtualnej asystentki?