Strona główna Sport Piłka ręczna Blisko było kompletu

Blisko było kompletu

0

Drużyny młodzieżowe Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej przyzwyczajają nas w ostatnim czasie do bardzo dobrych występów. Podobnie było i tym razem. Ostatni tydzień zakończyły bilansem dwóch zwycięstw i jednej przegranej. Ze zdobycia punktów cieszyli się młodzicy i chłopcy…

W czwartek, 24 listopada juniorzy młodsi trenera Patryka Dębowczyka na wyjeździe Dziewiątce Legnica 23:25 (11:13). Był to pierwszy mecz rundy rewanżowej. W Świdnicy minimalnie lepszy był ŚKPR, teraz rywale wzięli rewanż. Przez pełną godzinę trwała wyrównana walka. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. W drugiej połowie częściej korzystny wynik był po stronie legniczan, ale na siedem minut przed końcem to Szare Wilki objęły prowadzenie 22:21. W ostatnich fragmentach nieco skuteczniej zagrali jednak rywale.

Dziewiątka Legnica – ŚKPR Świdnica 25:23 (13:11)

ŚKPR: Szwaczek – Bieryt 9, Słomiński 5, Polus 4, Turzański 3, Walczak 1, Walaszczyk 1, Kotarba, Sz, Paluch, Folcik

Bardzo wysoko zawiesiła poprzeczkę młodzikom ŚKPR-u I Świdnica ekipa Dziewiątki Legnica. Łatwo nie było, ale cel został osiągnięty. Świdniczanie wygrali w hali rywala 30:25 (13:13) i było to dla nich jedenaste zwycięstwo w jedenastym meczu w tym sezonie! Goście zagrali bez kompleksów i prowadzili przez praktycznie całą pierwszą połowę. W pewnym momencie przewaga wynosiła nawet trzy bramki (6:9). Szarym Wilczkom nie wychodziło w tym dniu wszystko, ale do przerwy zdołały wyrównać na 13:13. Drugą część ŚKPR zaczął od trzech bramek z rzędu i chociaż rywale nie odpuszczali utrzymali inicjatywę do końca spotkania, zwyciężając ostatecznie 30:25.

ŚKPR I Świdnica – Dziewiątka Legnica 30:25 (13:13)

ŚKPR: Anioł – Mitek 8, Maksymowicz 6 Bagiński 5, Marek 5, D. Błaszczyk 3, Czapla 2, Choiński 1, Zisiadis, Szczygieł

Ostre strzelanie urządziła sobie drużyna chłopców trenerki Justyny Curyl. W czwartek, 25 listopada młode Szare Wilczki rozgromiły Bór Oborniki Śląskie aż 44:15 i było to ich czwarte zwycięstwo w czwartym meczu. Wielkie polowanie na bramki urządzili sobie Mikołaj Kozar i Stanisław Stramek. Obaj zdobyli po 15 (!) goli. Na listę strzelców wpisało się jeszcze siedmiu graczy.

Bór Oborniki Śl. – ŚKPR Świdnica 15:44 (5:24)

ŚKPR: Wasilewicz – Kozar 15, Stramek 15, Sawicki 3, Bronikowski 3, Sz. Kocjan 2, F. Paluch 2, Banaś 2, Ożóg 1, Matlak 1, Kortas, Kula

/ŚKPR/

Poprzedni artykułPracownik pizzerii dźgnięty nożem. Prokuratura domaga się aresztu dla 32-letniego sprawcy
Następny artykułTOP5 urokliwych miejsc na wakacje w Egipcie!