Strona główna 0_Slider Świdnickie schronisko dla zwierząt walczy o 100 tysięcy złotych. Każdy może pomóc...

Świdnickie schronisko dla zwierząt walczy o 100 tysięcy złotych. Każdy może pomóc w wygraniu dotacji!

0

Przed rokiem organizacje opiekujące się zwierzętami otrzymały 15 ambulansów, teraz do wygrania są dotacje w wysokości nawet 100 tysięcy złotych. Świdnickie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt bierze udział w konkursie, zorganizowanym przez ratujemyzwierzaki.pl. Do wygranej zbliża najmniejszy nawet datek, wpłacony na rzecz placówki.

fot. schronisko w Świdnicy

„Łap dotację na organizację” – pod takim hasłem platforma pomocowa ratujmyzwierzaki.pl zorganizowała konkurs, w którym do wygrania jest 12 dotacji od 10 tysięcy do 100 tysięcy złotych dla stowarzyszeń i fundacji, które opiekują się zwierzętami. Konkursową skarbonkę założyła także Fundacja Mam Pomysł, operator świdnickiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. O wygranej zadecyduje liczba unikalnych wpłat. Wystarczy więc kilka złotych, by pomóc w osiągnięciu sukcesu, a przy tym wszystkie darowizny trafią do organizacji, która założyła skarbonkę. Konkurs potrwa do 15 grudnia i do tego dnia można przekazywać datki.

Jeśli świdnickie schronisko otrzyma dotację, przeznaczy ją na dostosowanie boksów i wybiegów dla psów do ich potrzeb. Datki ze zbiórki z kolei pomogą w bieżącym utrzymaniu. – Pracujemy każdego dnia, cały rok, ze 150 podopiecznymi na pokładzie. Karmimy, leczymy, sprzątamy, wydajemy do adopcji. Interweniujemy całą dobę pomagając nie tylko psom i kotom, ale potrąconym dzikim zwierzętom trafiającym do naszego gabinetu weterynaryjnego – opisują społecznicy z Fundacji Mam Pomysł. Schronisko boleśnie odczuwa podwyżki cen energii, usług, leków i żywności dla zwierząt. Każda złotówka to sznasa na przetrwanie dla bezdomnych psów i kotów.

Datki, które pomogą walczyć o dotację, można wpłacać do Skarbonki Konkursowej (kliknij!).

Świdnickie schronisko bardzo aktywnie prowadzi promocję adopcji zwierząt. Już jutro, 19 listopada, psy z Pogodnej 3 przejdą wraz z opiekunami i wolontariuszami przez Świdnicę w „Przemarszu bezdomniaków”, by zachęcać do przygarnięcia czworonogów. Start o 11.00 ze schroniska. — Startujemy o godzinie 11.00 z Pogodnej 3, nasze bezdomniaki wraz z wolontariuszami będą szły ulicą Sikorskiego, Komunardów, Grodzką do samego rynku, gdzie obejdziemy rynek dookoła i będziemy powracać tą samą trasą. Podczas przemarszu będzie można zobaczyć psy, które czekają na swoje wymarzone domy oraz pobrać ulotki i wesprzeć zwierzaki darowizną do puszki – zachęcają organizatorzy.

/opr. asz/

Poprzedni artykułOkradł bezdomnego leżącego na chodniku. Nagrała go kamera [FOTO]
Następny artykułŻarów sprzedaje węgiel po 1950 złotych za tonę