W ręce świdnickich strażników miejskich wpadł mężczyzna, który w środę na placu Grunwaldzkim dokonał kradzieży. Łupem złodzieja padła emerytura bezdomnego, który leżał przy przystanku autobusowym. Sytuację zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu.

– O godzinie 13.40 operator monitoringu wizyjnego zauważył dwóch bezdomnych, którzy leżeli na chodniku przy przystanku komunikacji miejskiej na placu Grunwaldzkim. Po chwili bezdomnymi zainteresował się młody mężczyzna, który zaczął z nimi rozmawiać. Gdy jeden z leżących mężczyzn wyjął z kurtki plik banknotów, młodzieniec wyrwał je z ręki z zaczął uciekać w stronę ulicy Dworcowej. Już po kilkunastu sekundach wpadł w ręce funkcjonariuszy straży miejskiej. Za swój czyn odpowie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy – informują strażnicy.
/Straż Miejska w Świdnicy, opr. mn/
![Zaginął mieszkaniec Żarowa. Policja apeluje o pomoc w jego odnalezieniu [ODNALEZIONY]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2023/03/policja-ilustracyjne-2023.03.06-5-238x178.jpg)


![Zaginął mieszkaniec Żarowa. Policja apeluje o pomoc w jego odnalezieniu [ODNALEZIONY]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2023/03/policja-ilustracyjne-2023.03.06-5-100x75.jpg)





