Strona główna Sport Siatkówka Sokół okazał się niestety za mocny

Sokół okazał się niestety za mocny

0

Druga porażka z rzędu powędrowała na konto zawodniczek MKS-u Volley Świdnica. W ramach 6. kolejki rozgrywek grupy trzeciej II ligi siatkówki kobiet, miejscowy AZS AWF Sokół 43 Katowice pokonał biało-zielone 3:0 w setach. Podopieczne Mateusza Dąbrowskiego i Wojciecha Ząbka spadły na szóstą lokatę w stawce, ale tabela jest niesamowicie spłaszczona. Aż pięć drużyn plasujących się na pozycjach 2-6 ma w swoim dorobku bilans czterech wygranych i dwóch przegranych spotkań.

Po ostatniej, derbowej porażce z Chełmcem Wodociągi Wałbrzych, liczyliśmy na przełamanie w starciu z ekipą ze stolicy Śląska. Spotkanie ze względu na zajętość hali widowiskowo-sportowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno na Zawiszowie rozegranie nie w Świdnicy, a właśnie w Katowicach. O ile pierwsza odsłona była jeszcze w miarę wyrównana i byliśmy w stanie dotrzymać kroku rywalkom, to dwie pozostałe partie padły zdecydowanie łupem miejscowych. Sokół wygrał 25:21, 25:15 i 25:17, a w całym spotkaniu 3:0 w setach. Rywalki przeskoczyły nas w tabeli i zajmują piąte miejsce. Obie ekipy w swoim dorobku mają po 11 punktów. Tyle samo zwycięstw i porażek (4-2), ale dwa punkty w tabeli więcej posiadają drużyny Chełmca Wodociągi Wałbrzych, NTSK AZS Nysa i Silesii Częstochowa. Prowadzi z 14 punktami (bilans meczów: 5-1) Silesia Volley Mysłowice. W najbliższej serii spotkań (19 listopada) zagramy u siebie właśnie z liderem z Mysłowic.

Wyniki 6. kolejki:
Polonia Łaziska Górne – UNI II Opole 3:0 (25:19, 25:15, 25:12)
AZS-AWF Wrocław – NTSK AZS Nysa 3:2 (20:25, 19:25, 25:18, 27:25, 15:11)
Chełmiec Wodociągi Wałbrzych – Sari Żory 3:1 (25:18, 21:25, 25:14, 25:23)
AZS AWF Sokół 43 Katowice – MKS Volley Świdnica 3:0 (25:21, 25:15, 25:17)
Silesia Volley Mysłowice – Silesia Częstochowa 3:2 (25:23, 23:25, 25:20, 21:25, 16:14)