Strona główna 0_Slider Pobiegli dla Niepodległej Polski!

Pobiegli dla Niepodległej Polski! [172 ZDJĘCIA]

0

Sporo ponad 1200 osób stanęło na starcie czternastej edycji Świdnickiego Biegu Niepodległości. Tradycyjnie nie liczył się uzyskany czas i nie była prowadzona klasyfikacja końcowa. Najważniejszy był sam udział i uczczenie Święta Niepodległości w sposób radosny i aktywny!

Zmagania jak zawsze rozpoczęły się na terenie świdnickiego Rynku, a biegacze ruszyli na trasę w samo południe. Na uczestników czekała trasa o długości 1250 metrów: Rynek, Grodzka, Zamkowa, Kotlarska, Rynek, Długa, Daleka, Pułaskiego, Rynek. Można było przebiec jedno, dwa, trzy, a maksymalnie cztery okrążenia trasy. Organizatorzy przygotowali 1200 pamiątkowych medali, które wręczane były po ukończeniu walki na trasie biegu. Wszystkie przygotowane pakiety zostały rozdane, a w biegu wzięła udział znacznie większa liczba śmiałków.

Organizatorem Świdnickiego Biegu Niepodległości był Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współpracy z Miastem Świdnica, Powiatem Świdnickim, Lokalną Organizacją Turystyczną Księstwo Świdnicko-Jaworskie i Hufcem ZHP Świdnica.

Zapraszamy do przeglądania obszernej fotorelacji z dzisiejszych zmagań na trasie XIV Świdnickiego Biegu Niepodległości.

/MDvR, FOTO: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułUczcili Święto Niepodległości. Zasłużeni mieszkańcy uhonorowani, druhowie odznaczeni [FOTO]
Następny artykułZ Turowem o trzecią kolejną wygraną