Strona główna 0_Slider Patriotyczne śpiewanki i spotkanie z prof. Nicieją. Trwają obchody zbliżającego się Święta...

Patriotyczne śpiewanki i spotkanie z prof. Nicieją. Trwają obchody zbliżającego się Święta Niepodległości w Świdnicy [FOTO]

0

O mój rozmarynie”, „Rozkwitały pąki białych róż” , a także inne pieśni wojskowe i patriotyczne można było usłyszeć w Klubie Bolko. Do wspólnego świętowania i muzykowania można było dołączyć podczas „Patriotycznych śpiewanek”. W świdnickiej bibliotece równolegle odbyło się spotkanie z prof. Stanisławem Sławomirem Nicieją, autorem wielu książek o Kresach. Wydarzenia zostały zorganizowane w ramach trwających w Świdnicy obchodów dni Narodowego Święta Niepodległości.

Po raz kolejny pod hasłem „Zaśpiewajmy za cały nasz kraj wspaniały” wybrzmiały pieśni i piosenki wojskowe i patriotyczne w Klubie Bolko. W środę, 9 listopada liczne zgromadzona publiczność z pomocą wyświetlanych na ekranie tekstów z łatwością mogła włączyć się w muzykowanie i zaśpiewać dla niepodległej Polski. Wśród utworów usłyszeć można było chociażby „O mój rozmarynie” czy jedną z najpopularniejszych pieśni legionowych „Rozkwitały pąki białych róż” z muzyką autorstwa Mieczysława Kozar-Słobódzkiego, patrona Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy, który współorganizował tegoroczne „Patriotyczne śpiewanki”. Przedsięwzięcie wspólnego śpiewania i pielęgnowania tradycji narodowych przygotowane zostało przez Świdnickie Stowarzyszenie Patriotyczne. Jego inicjatorem jest Tadeusz Grabowski, a uczestników wspierały utalentowane dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury.

W środę, 9 listopada w ramach obchodów dni Święta Niepodległości w świdnickiej bibliotece odbyło się również spotkanie z prof. Stanisławem Sławomirem Nicieją, autorem wielu książek o Kresach. Czytelnicze wydarzenie związane było z promocją książki polskiego historyka, zatytułowanej „Kresowa Atlantyda. Historia i mitologia miast kresowych. Tom XVIII”. Spotkanie współorganizował Związek Harcerstwa Polskiego – Hufiec w Świdnicy.

Dziś kolejne patriotyczne wydarzenia, koncerty w Świdnicy. Więcej o nich można przeczytać – TUTAJ.

/Tekst: AN/
/Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułŚwidniczanka ze srebrem podczas Pucharu Europy i kwalifikacją na mistrzostwa świata!
Następny artykułSprawdź najmodniejsze kroje spodni tego sezonu