Strona główna Sport Inne Świdniczanka ze srebrem podczas Pucharu Europy i kwalifikacją na mistrzostwa świata!

Świdniczanka ze srebrem podczas Pucharu Europy i kwalifikacją na mistrzostwa świata!

0

W ostatni weekend prawie 500 zawodniczek i zawodników z 17 krajów z terenu Starego Kontynentu rywalizowało w Pucharze Europy w karate kyokushin IKO, który odbył się w Krakowie-Myślenicach. Polskę reprezentowało między innymi rodzeństwo ze Świdnicy – Anastazja i Mikołaj Matysiakowie ze Świdnickiego Klubu Karate Kyokushinkai.

Sobotnie zmagania toczone na czterech matach w klasyfikacjach dzieci, młodzieży i mastersów w kata (układy formalne) oraz w kumite (walki) – z podziałem na płeć, kategorie wiekowe i wagowe oglądało prawie tysiąc osób, w tym kibice zza granicy. W gronie widzów był dyrektor Międzynarodowego Departamentu Międzynarodowej Organizacji Karate (IKO), Japończyk shihan Katsuhito Gorai (7 dan). Organizatorem tego prestiżowego wydarzenia był prezes Okręgowego Związku Karate w Lublinie, szef IKO w Polsce – shihan Jacek Czerniec (6 dan).

Poziom turniejów był naprawdę wysoki, zawodnicy z kilkunastu krajów zjechali się, aby zawalczyć o tytuł najlepszych zawodników Starego Kontynentu, ale również o kwalifikacje do przyszłorocznych mistrzostw świata, które odbędą się w Tokio. Nasi reprezentanci zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Anastazja wywalczyła srebrny medal w kategorii kata dziewcząt 16-17 lat, co otworzyło jej drogę do mistrzostw świata. Mikołaj zajął 7. miejsce w swojej kategorii wiekowej chłopców 10-11 lat.

Zarówno Anastazja, jak i Mikołaj trenują u bardzo doświadczonego i znanego w świecie karate – sensei’a Zbigniewa Romanowskiego (3 dan), który już od ponad 40 lat z sukcesami przekazuje swoją wiedzę i umiejętności kolejnym pokoleniom młodych adeptów karate.

/MDvR/

Poprzedni artykułZabytkowa altana po latach wróciła do Parku Młodzieżowego. Dziś została otwarta dla mieszkańców [FOTO/VIDEO]
Następny artykułPatriotyczne śpiewanki i spotkanie z prof. Nicieją. Trwają obchody zbliżającego się Święta Niepodległości w Świdnicy [FOTO]