Strona główna 0_Slider Oszuści wciąż znajdują ofiary. Kobieta na tacy podała dane do konta

Oszuści wciąż znajdują ofiary. Kobieta na tacy podała dane do konta

0

Mimo ostrzeżeń, oszuści wciąż znajdują ofiary podczas transakcji dokonywanych przez internet. 29-latka chciała zyskać na sprzedaży książki, a straciła kilka tysięcy złotych.

– Do świdnickich funkcjonariuszy zgłosiła się 29-letnia mieszkanka powiatu strzelińskiego, która została oszukana podczas transakcji internetowej. Kobieta na jednym z portali ogłoszeniowych wystawiła na sprzedaż książkę. Już po kilkunastu minutach odezwała się osoba chętna, by ją kupić i zaproponowała płatność przez stronę internetową, a link do transakcji przesłała w mailu. Wydawał się na tyle wiarygodny, że 29-latka zdecydowała się go otworzyć. By otrzymać pieniądze, kobieta uzupełniła cały formularz wpisując m.in. dane do konta. To, niestety, spowodowało, że przestępcy uzyskali dostęp do jej pieniędzy. Następnie 29-latka otrzymała sms, by zaakceptować płatność – co też uczyniła. W efekcie okazało się, że zaakceptowała 2 przelewy ze swojego konta na łączną kwotę 6 tysięcy złotych – informuje mł. asp. Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

– Świdniccy policjanci po raz kolejny przypominają, by nie logować się do swojego banku przez otrzymane linki oraz nie podawać danych dostępowych do swoich kont czy kart! W przypadku oczekiwania na przelew nie są potrzebne informacje dotyczące pinu czy trzycyfrowego kodu, znajdującego się na odwrocie karty – dodaje rzeczniczka.

/opr. red./

Poprzedni artykułSkradziono cenny sprzęt. Właściciel oferuje nagrodę za pomoc
Następny artykułRaport resortu zdrowia o COVID-19