Strona główna 0_Slider Nalewki, sery, warzywa i owoce. Pachnący jesienią Targ Ziemi w Kraskowie

Nalewki, sery, warzywa i owoce. Pachnący jesienią Targ Ziemi w Kraskowie [FOTO]

0

W przypałacowym gospodarstwie w Kraskowie ponownie zagościł cieszący się ogromną popularnością Targ Ziemi124, podczas którego można było zaopatrzyć się w sezonowe owoce, zdrowe produkty lokalnych producentów i kupić piękne rękodzieło. Jak zawsze dopisała piękna pogoda.

Inicjatywa zorganizowania targu narodziła się w 2016 roku. Pomysł Kooperatywy124, by do przypałacowego gospodarstwa zaprosić wytwórców, którym szczególnie na sercu leży smak i jakość serów, miodów, wędlin, napojów, wypieków, warzyw oraz owoców, okazał się strzałem w dziesiątkę. Co miesiąc do Kraskowa ściągają tłumy zainteresowanych nie tylko dobrą żywnością, ale też unikalnymi wyrobami rękodzielników czy małych manufaktur.

W niedzielę, 6 listopada Targ Ziemi124 ponownie zagościł na terenie ekologicznego gospodarstwa przypałacowego w Kraskowie. Na stoiskach przygotowanych przez lokalnych producentów znalazły się m.in. miody, naturalne kosmetyki, pieczywo oraz pierniki, ceramika oraz wyroby z drewna, wyroby z wełny, soki, koncentraty, dżemy z owoców leśnych, różności z dyni, nabiał krowi i owczy, wyroby z borówki amerykańskiej, wędliny z rodzinnej wytwórni, a dodatkową atrakcję stanowiły warsztaty, przygotowane przez „Dyniowy zakątek”.

Targ trwa do 15.00.

/red./

Poprzedni artykułNajnowsze dane o zakażeniach
Następny artykułGramy z Piastem Żmigród [RELACJA LIVE]