Strona główna 112 Jechał autem mając blisko 2,5 promila. Stanął przed sądem

Jechał autem mając blisko 2,5 promila. Stanął przed sądem

0

52-letniego kierującego zatrzymali w miniony weekend policjanci z Jaworzyny Śląskiej. Mężczyzna, który miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie, w trybie przyspieszonym odpowiedział przed sądem za popełnione przestępstwo.

W sobotę około godziny 16.00 mundurowi z Komisariatu Policji w Jaworzynie Śląskiej otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym, który miał poruszać się samochodem marki Hyundai drogą wojewódzką nr 382. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się we wskazane miejsce. Przed miejscowością Nowy Jaworów zauważyli wskazany pojazd, który poruszał się całą szerokością jedni. Po zatrzymaniu, od kierowcy policjanci wyczuli woń alkoholu. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że 52-letni mężczyzna jest nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało bowiem blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie – opisuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Zatrzymane zostało również jego prawo jazdy. – Zgromadzony materiał dowodowy wraz z wnioskiem o rozpoznanie sprawy w trybie przyspieszonym trafił do sądu. Sąd Rejonowy w Świdnicy wydał wyrok, wymierzając 52-latkowi zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 3 lat. Wobec mężczyzny orzeczona została również kara grzywny w wysokości 3000 złotych. Sprawca będzie też musiał zapłacić 5000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, a także poniesie koszty sądowe – wylicza Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułTrzynaście medali w Kątach Wrocławskich [FOTO]
Następny artykułMiało być hospicjum, będą mieszkania. Jak ma wyglądać kolejna inwestycja świdnickiego TBS?