Strona główna Sport Inne Trzynaście medali w Kątach Wrocławskich

Trzynaście medali w Kątach Wrocławskich [FOTO]

0

W ostatnią niedzielę, 20 listopada na terenie hali widowiskowo-sportowej w Kątach Wrocławskich odbywał się IX Puchar Polski Taekwon-do ITF Hq Korea / UITF / Open ITF organizowany przez Polskie Zrzeszenie Taekwon-do. W czempionacie brali udział zawodnicy z całej Polski. Akademia Sztuk Walki „Rooster” prowadząca treningi na terenie Świdnicy oraz Świebodzic wystawiła 8 zawodników, z których każdy zdobył co najmniej jeden medal! Nasi zawodnicy w sumie zdobyli ich aż 13 (6 złotych, 5 srebrnych oraz 2 brązowe)!

Najmłodszym zawodnikiem turnieju okazał się Nikodem Żyłka (3 lata), któremu udało się wywalczyć dwa medale – złoty w konkurencji technik specjalnych oraz brązowy w walkach soft-stick. Nikoś był ozdobą turnieju. Wykazał się dojrzałością oraz zawziętością pomimo tak młodego wieku. Maja Żyłka ponownie potwierdziła swoje wysokie umiejętności, wygrywając wszystko co mogła! Zawodniczka zdobyła ostatecznie dwa złote medale! Pierwszy ponownie w konkurencji technik specjalnych, a drugi w konkurencji walk soft-stick. Jakub Karwiński pierwszy raz wystartował q zawodach i również wywalczył dwa medale, jednakże ze srebrnego kruszcu. Pierwszy krążek zdobył w konkurencji walk soft-stick, a drugi dołożył w technikach specjalnych.

Malwina Miry zachowała kamienny spokój i wykazała się dojrzałością w trakcie swoich konkurencji. Także ona dwukrotnie stanęła na podium. Złoty medal wywalczyła w konkurencji układów formalnych tradycyjnych, a srebrny w konkurencji walk soft-stick. Jakub Dzikowski, któremu choroba przeszkodziła w poprzednich zawodach, tym razem pokazał, że pracowitość oraz zaangażowanie przekłada się na wyniki. Kuba zdobył srebrny medal w konkurencji układów formalnych tradycyjnych. Do złota nie zabrakło wiele, jest ono na wyciągnięcie ręki, trzeba tylko nadal ciężko pracować. Oliwier Kubik zdobył najwięcej medali spośród naszych zawodników, bo aż trzy (w każdym kolorze po jednym) – złoty w konkurencji walk soft-stick, srebrny w konkurencji technik specjalnych oraz brązowy w konkurencji układów formalnych. Oliwier stanowi przykład dla innych swoim charakterem, otwartością, pracowitością i niebanalnym poczuciem humoru – sprawiał dużo radości wszystkim naszym zawodnikom, jak i sędziom.

Na sam koniec nasz trener, Jerzy Brzostowski udowodnił ponownie, iż w konkurencji technik specjalnych jest jednym z czołowych zawodników, nawet pomimo czteroletniej przerwy w startach w charakterze zawodnika. Zdobył on złoty medal w swojej koronnej konkurencji.

Na zawodach miała wystąpić również najstarsza zawodniczka Paulina Kłok. Niestety ze względu na chorobę w dniu zawodów musiała zrezygnować ze startu. Paulina jest jednym z nieoszlifowanych diamentów i jesteśmy przekonani, że na kolejnych zawodach udowodni i zaprezentuje swoje umiejętności, które będą premiowane medalem. Kierownikiem ekipy był Arkadiusz Brzostowski, prezes ASW „Rooster”, sędzią punktowym Maja Krauze, a trenerem Jerzy Brzostowski. W opiece nad dziećmi pomagała Klaudia Marciniak, na co dzień prowadząca zajęcia fitness w klubie oraz zajmująca się dietetyką. Fotografem klubu była Małgorzata Gizka, dzięki której możemy się cieszyć świetnymi ujęciami – przekazują przedstawiciele ASW Rooster.

Nikodem, Maja, Malwina, Kuba Karwiński na co dzień trenują w świdnickiej sekcji, Kuba Dzikowski oraz Oliwier reprezentowali z kolei sekcję w Świebodzicach.

/MDvR/

Poprzedni artykułPierwsza partia parkomatów wymieniona. Umożliwiają opłacenie postoju na kilka sposobów
Następny artykułJechał autem mając blisko 2,5 promila. Stanął przed sądem