Strona główna Artykuł sponsorowany Jak zdać prawo jazdy w UK po polsku?

Jak zdać prawo jazdy w UK po polsku?

0
Wielu Polaków już w młodym wieku wyjeżdża za granicę. Jednym z najpopularniejszych kierunków jest Wielka Brytania, gdzie młodzi ludzie emigrują w celach zarobkowych. Z biegiem czasu pojawia się myśl o zrobieniu prawa jazdy. Jak wygląda egzamin na prawo jazdy w UK i jak się do niego przygotować? W tym artykule znajdziesz przydatne informacje na temat prawa jazdy w UK po polsku.

Jak zrobić prawo jazdy w UK?

Proces uzyskania prawa jazdy w Wielkiej Brytanii różni się od warunków panujących w Polsce. Znaczącą różnicą jest to, że prawo jazdy w UK może zrobić każdy, kto co najmniej 185 dni mieszka w Wielkiej Brytanii i ukończył 17 rok życia. Kandydat nie może mieć problemów zdrowotnych, a w przypadku wady wzroku musi nosić okulary lub szkła kontaktowe. Warto wiedzieć, że niektóre choroby uniemożliwiają prowadzenie pojazdów i przystąpienie do egzaminów. Do nich zalicza się epilepsja, ataki drgawek oraz wszelkiego rodzaju inne schorzenia neurologiczne, które mogą mieć negatywny wpływ na zachowanie kierowcy. Przystępując do egzaminu, każdy z kandydatów musi poinformować DVLA (czyli brytyjską Agencję Rejestracji Kierowców i Pojazdów) o doskwierających wszelkich schorzeniach, jakie mogą mieć wpływ na nasze umiejętności prowadzenia pojazdów. W przypadku zatajenia takich grozi nam surowa grzywna.

Jak zdać prawo jazdy w UK?

Jeżeli spełniamy powyższe warunki, w celu rozpoczęcia nauki jazdy w UK, musimy uzyskać Provisional Diriving Licence. To tzw. tymczasowe prawo jazdy, które pozwala rozpocząć kurs i prowadzić pojazd pod nadzorem instruktora prawa jazdy lub osoby, która ukończyła 21 rok życia i co najmniej od 3 lat posiada prawo jazdy. Provisional Driving Licence ma pewne ograniczenia. Nie możemy wjeżdżać na autostrady oraz wyjeżdżać za granicę.

W Wielkiej Brytanii przygotowując się do egzaminu, nie mamy obowiązku „wyjeździć” 30 godzin, tak jak wygląda to w Polsce. Nie musimy też brać udziału w kursach nauki jazdy i jeździć z instruktorem. Nauka może odbywać się pod okiem kierowcy, który spełnia powyższe warunki, a więc ma przynajmniej 21 lat i od minimum 3 lat posiada prawo jazdy. Następnie nasze umiejętności może zweryfikować egzamin na prawo jazdy. Ten składa się z dwóch części teoretycznych: testy wielokrotnego wyboru oraz klipy na dostrzeganie zagrożeń oraz części praktycznej, a więc jazdy samochodem pod nadzorem egzaminatora.

Prawo jazdy w UK po polsku

Choć w Wielkiej Brytanii przed przystąpieniem do egzaminu nie ma obowiązku przejścia kursu i jazdy z instruktorem, nie oznacza to, że w UK nie ma szkół nauki jazdy. Przepisy to jedno, lecz realne spojrzenie na zdobycie umiejętności pozwalających zdać egzamin to drugie. Wielu kandydatów decyduje się na skorzystanie z usług szkół jazdy, by zdobyć wiedzę teoretyczną i dobrze nauczyć się jeździć w UK.

Co z Polakami, którzy wyjechali za granicę? Ci mogą liczyć na pomoc polskich szkół nauki jazdy za granicą. Do takich zalicza się Croydons, która pomaga zdobyć prawo jazdy w UK po Polsku. Jak to możliwe? Już na początku otrzymujesz kompletne materiały, które pomagają Ci przygotować się do egzaminu. To dwujęzyczne testy (test wielokrotnego wyboru oraz klipy na dostrzeganie zagrożeń) z opcją egzaminu próbnego, który wygląda tak samo jak na prawdziwym egzaminie. Ponadto masz wsparcie polskich instruktorów, którzy podczas lekcji nauki jazdy po polsku przygotowują Cię do egzaminu. Przez cały czas trwania kursu masz pełne wsparcie, od momentu zapisania się, aż do odebrania prawa jazdy „do ręki”.

Szkoła nauki jazdy Croydons specjalizuje się w przygotowaniu do egzaminów zarówno tych, którzy dobrze radzą się za kierownicą oraz świetnie mówią po angielsku, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę za kółkiem i nie mogą pochwalić się dobrą znajomością j. angielskiego. Dzięki temu, niezależnie od dotychczasowych umiejętności i znajomości języka, szybko pojmiesz podstawy i łatwo uzyskasz z prawo jazdy w UK.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułKadrowe zmiany w kierownictwie świdnickiej policji
Następny artykułRaport resortu zdrowia o COVID-19