Strona główna Sport Inne „Dama broni się sama”

„Dama broni się sama”

0

Właśnie zakończyła się druga edycja kursu samoobrony dla kobiet „Dama Broni się Sama”. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem kobiet uczestniczących w każdych zajęciach. Kurs zorganizowany został przez Fighter Klub Kaczmarek Grodowski w Świebodzicach pod patronatem burmistrza miasta Pawła Ozgi oraz Beta Security System.

Była to druga edycja tego typu szkolenia przeprowadzonego na terenie Świebodzic. Kurs samoobrony trwał trzy miesiące, a podczas niego uczestniczki ćwiczyły techniki samoobrony i poznały podstawowe zasady sztuk walki. Kobiety pod okiem instruktorów uczyły się w jaki sposób reagować na zagrożenia oraz podnosiły stopień swojej sprawności fizycznej.

W kursie mogły wziąć udział kobiety mieszkające w Świebodzicach lub pracujące na terenie miasta, niezależnie od wieku i posiadanej kondycji fizycznej. Spotkania gromadziły na terenie sali OSiR-u Świebodzice grupę niemal 30 osób. Fighter Klub Kaczmarek Grodowski przewiduje kolejne edycje szkoleń, o czym będzie na bieżąco informować.

/MDvR/

Poprzedni artykułGmina Strzegom. Będą kontaktować się z mieszkańcami w sprawie sprzedaży węgla
Następny artykuł„Nie godzimy się na łamanie praw kobiet”. Manifestacja na świdnickim Rynku [FOTO/VIDEO]