Strona główna Artykuł sponsorowany Czy warto zostać technikiem masażystą?

Czy warto zostać technikiem masażystą?

0

Wśród technicznych zawodów związanych z branżą medyczną na szczególną uwagę zasługuje technik masażysta. Osoba na tym stanowisku może liczyć na satysfakcjonujące wynagrodzenie, szczególnie jeśli ma duże doświadczenie. Z pewnością jednak nie jest to profesja dla każdego – w tym zawodzie bardzo ważne są indywidualne predyspozycje, jak chociażby empatia wobec pacjenta.

Czym zajmuje się technik masażysta?

Jeśli chcesz poznać przykładowe obowiązki na stanowisku technika masażysty, zwróć uwagę na oferty zatrudnienia dostępne online. Odwiedź portal Pracuj.pl i przekonaj się, czego oczekują pracodawcy z Twojego regionu. Jako technik masażysta możesz być odpowiedzialny za wykonywanie różnych rodzajów masażu, w tym między innymi sportowego, rehabilitacyjnego czy kosmetycznego. Musisz liczyć się z koniecznością przeprowadzania masażu również u pacjentów o zwiększonej wrażliwości na ból. Dzięki posiadanej wiedzy będziesz sam dopasowywał właściwe techniki uciskania ciała do potrzeb danej osoby. Chociaż praca masażysty nie jest stresująca, wymaga poczucia odpowiedzialności. W tej profesji niezbędna okaże się doskonała znajomość anatomii oraz zdolność do odczytywania niewerbalnych znaków, aby sprawdzić wrażliwość pacjentów ma dotyk.

Na jakie zarobki może liczyć technik masażysta?

Mediana wynagrodzenia na stanowisku technik masażysta wynosi nieco ponad 3600 zł brutto miesięcznie. Na wyższe zarobki mogą liczyć osoby z dłuższym stażem pracy. Wysokość pensji jest uzależniona także od wielkości firmy. W prywatnych, dużych salonach masaży, technik masażysta może otrzymać nawet dwukrotnie wyższe wynagrodzenie w porównaniu do mediany dla tego zawodu. Warunki finansowe są również związane z lokalizacją miejsca pracy. Najwyższe stawki proponują firmy prowadzące działalność w dużych aglomeracjach, takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław czy Poznań. W stolicy województwa mazowieckiego nawet początkujący technik masażysta może liczyć na pensję przekraczającą 3600 zł brutto.

Jako technik masażysta możesz także otworzyć swój gabinet, samemu ustalając czas pracy. Zanim jednak rozpoczniesz karierę na własny rachunek, musisz zdobyć niezbędne doświadczenie. Obecnie jest duże zapotrzebowanie na techników masażystów, dlatego znalezienie zatrudnienia nie powinno być trudnym zadaniem – nawet dla osób początkujących.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułPolicjanci apelują o ostrożność na drogach przed listopadowym długim weekendem
Następny artykułMieszkańcy odzyskają głos? Jest propozycja przywrócenia budżetu obywatelskiego