Strona główna Sport Inne Coraz mocniej pukamy do ścisłej, dolnośląskiej czołówki

Coraz mocniej pukamy do ścisłej, dolnośląskiej czołówki

0

Młodzi tenisiści stołowi UKS-u Radunia Tąpadła wzięli udział podczas ostatniego weekendu w dwóch turniejach wojewódzkich. Mowa o Dolnośląskim Grand Prix żaków (rocznik 2012 i młodsi) w Wołowie oraz turnieju kadetów (rocznik 2008 i młodsi) we Wrocławiu. 

Podczas sobotniej rywalizacji w Wołowie w gronie łącznie 37 zawodników i zawodniczek znalazła się czwórka zawodników Radunii. Nasz klub coraz bardziej liczy się w województwie, ale cały czas uczymy się, poprawiamy błędy i idziemy do przodu. Cieszy dobra forma Stanisława Ludkowskiego, który ostatnio mocno pnie się w hierarchii do przodu – ocenia trener UKS-u Radunia Tąpadła, Michał Drozd.

Poniżej miejsca graczy Radunii:
9. Dawid Drozd
12. Stanisław Ludkowski
14. Emilia Tomala
17. Łucja Kołodziej

Niedziela natomiast to wyjazd do Wrocławia i rywalizacja wśród najlepszych 50 chłopców i dziewcząt z Dolnego Śląska. Do tego grona przystąpiło również siedmioro adeptów z Tąpadła. Tutaj miejsca nie odzwierciedlają gry, z której jesteśmy bardzo zadowoleni i przyszłość tenisa w powiecie świdnickim oraz gminie Marcinowice rysuje się w pogodnych barwach. Tym bardziej, że nasi zawodnicy rywalizowali z graczami nawet o pięć lat starszymi od siebie – przekazuje trener, Michał Drozd.

Końcowa klasyfikacja w kategorii kadetów:
14. Zuzanna Ludkowska
17. Krzysztof Krajewski
22. Stanisław Ludkowski
24. Dawid Drozd
26. Wojciech Szustka
27. Teodor Lisiewicz
30. Wojciech Drozd

Na koniec ciekawostka… UKS Radunia Tąpadła – klub, którego rok temu nie było jeszcze na tenisowej mapie województwa w kategoriach dziecięcych, aktualnie za rozgrywki indywidualne do lat 14 jest na piątym miejscu wśród zespołów z terenu Dolnego Śląska, ustępując tylko drużynom z Wrocławia, Wołowa, Brzegu Dolnego oraz sześciokrotnemu mistrzowi Polski, uczestnikowi Ligi Mistrzów, a obecnie pierwszoligowemu klubowi z Głoski. Cieszy fakt, że lokalne firmy doceniają naszą pracę z dziećmi i chętniej nas wspierają. Jednocześnie zachęcamy każdą chętną osobę lub firmę, która chce pomóc w budowaniu tego projektu, ponieważ jesteśmy jedynym klubem w powiecie świdnickim szkolącym najmłodszych adeptów tenisa stołowego – kończy trener UKS-u Radunia Tąpadła, Michał Drozd.

/MDvR/

Poprzedni artykułMieszkańcy zyskają ochronę przed powodzią? Wody Polskie zabierają głos w sprawie zbiornika przeciwpowodziowego
Następny artykułŚwidniczanie zostali medalistami Pucharu Polski! [FOTO]