Strona główna Kultura Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

0

Inauguracja sezonu na świdnickim lodowisku, promujący adopcję bezdomnych zwierząt przemarsz przez miasto, wydarzenia kulturalne, a może sportowe emocje podczas turnieju bokserskiego, zawodów triathlonowych i imprezy biegowej? Podpowiadamy co można robić w ten weekend.

„Dzień Świra” – monodram w świdnickim teatrze (piątek)

4. Marconi Indoor Triathlon (sobota)

W sobotę, 19 listopada już po raz czwarty na basenie krytym przy ul. Równej w Świdnicy odbędzie się nietypowa forma zawodów triathlonowych pod hasłem Marconi Indoor Triathlon. Uczestnicy będą musieli zmagać się z następującymi konkurencjami: pływaniem w basenie, jazdą na rowerze stacjonarnym oraz biegiem na bieżni.

Triathlon pod dachem to wciąż nowa odmiana formuły rozgrywania tej wszechstronnej dyscypliny sportowej, która budzi coraz większe zainteresowanie wśród „Ironmanów”. Plan na zmęczenie i wzajemną rywalizację zawodników jest prosty: 10 minut pływania, następnie 20 minut na rowerze i na deser 15 minut biegu. Przepłynięty dystans będzie mnożony przez cztery, a bieg na bieżni przez dwa. Wygra ten zawodnik, który uzyska najdłuższy dystans w zsumowanym z trzech dyscyplin czasie – 45 minut. Organizatorem zawodów jest klub sportowy Żelazna Świdnica przy wsparciu sponsora tytularnego GRUPY MARCONI, firm – Marconi Medica oraz Marconi Usługi, a także Miasta Świdnica i Powiatu Świdnickiego.

Początek zawodów po godzinie 8.00, zakończenie i ceremonia dekoracji około 14.30. Bieżące informacje można znaleźć na stronie organizatora.

Międzynarodowy Turniej Bokserski (sobota-niedziela)

Otwarcie sezonu na świdnickim lodowisku (sobota)

W sobotę, 19 listopada o godzinie 11.00 odbędzie się pierwsza ślizgawka inaugurująca sezon na lodowisku Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Na ślizgawki ogólnodostępne zapraszamy na godziny: 15.30, 17.00, 18.30 oraz dodatkowo w piątki na godzinę 20.00. W weekendy ślizgawki ogólnodostępne rozpoczynać się będą o 11.00, 12.30, 14.00, 15.30, 17.00, 18.30 i 20.00. Od poniedziałku do piątku od godziny 8.00 do 14.30 lodowisko zarezerwowane jest na zajęcia wychowania fizycznego dla uczniów szkół. Wymagana wcześniejsza rezerwacja: tel: 74 856 94 63 – informuje OSiR Świdnica.

Obok ogólnodostępnych ślizgawek kolejny rok na obiekcie odbywać się będą zajęcia szkółki łyżwiarstwa figurowego i treningi curlingu. Treningi łyżwiarstwa figurowego planowane są w soboty i niedziele od godziny 8.30 do 10.30, natomiast zajęcia z curlingu we wtorki i czwartki od godziny 20.00 do 21.30. Szczegółowe informacje o możliwości dołączenia do grup udzielają organizatorzy: Let’s Skate (e-mail: [email protected]), Dzik Świdnica (e-mail: [email protected] lub telefon 691 072 512).

Od poniedziałku do czwartku godzinna ślizgawka kosztuje 10 złotych (bilet ulgowy) i 15 złotych (bilet normalny), natomiast od piątku do niedzieli, w święta, podczas ferii zimowych oraz dni, w których ustalony zostanie weekendowy rozkład ślizgawek 12 złotych (bilet ulgowy) i 18 złotych (bilet normalny). Bilet upoważnia do wypożyczenia kasku ochronnego dla dziecka. Za dodatkową opłatą w ofercie wypożyczalni są łyżwy i specjalne pingwiny-ślizgacze, których zadaniem jest w pomoc dziecku w nauce jazdy na łyżwach. W sprzedaży są również karnety. Na miejscu działa punkt ostrzenia łyżew. Lodowisko honoruje karty: Multisport, Fitprofit, Medicover Sport, PZU SPORT, Świdnicka Karta Dużej Rodziny, Świdnicka Karta Seniora.

Przemarsz świdnickich bezdomniaków (sobota)

Kilka kilometrów pokonają pracownicy i wolontariusze wraz z podopiecznymi świdnickiego schroniska dla bezdomnych zwierząt, podczas wyjątkowego przemarszu, który odbędzie się w sobotę, 19 listopada. Wszystko po to, by promować adopcję.

Startujemy o godzinie 11.00 z Pogodnej 3, nasze bezdomniaki wraz z wolontariuszami będą szły ulicą Sikorskiego, Komunardów, Grodzką do samego Rynku, gdzie obejdziemy Rynek dookoła i będziemy powracać tą samą trasą. Podczas przemarszu będzie można zobaczyć psy, które czekają na swoje wymarzone domy oraz pobrać ulotki i wesprzeć zwierzaki darowizną do puszki. Jeśli ktoś z Was ma ochotę dołączyć się do marszu – zapraszamy! Zapraszamy oczywiście w pojedynkę bez domowych pupili, ponieważ jest to marsz promujący naszych podopiecznych i zachęcający do adopcji. Wypatrujcie nasze psiaki! – zachęcają organizatorzy.

Wernisaż wystawy malarstwa Franciszka Jowika w wieży ratuszowej (sobota)

Odnosił sukcesy w kolarstwie, ale sport nie jest jego jedyną pasją. Jego miłością jest także sztuka. Franciszek Jowik od 50 lat tworzy też przeróżne formy artystyczne od obrazów malarskich we własnych technikach po rzeźbę. Najnowsza wystawa zatytułowana „W Oceanie Barw. Abstrakcja” będzie stanowiła jego podsumowanie twórczości artystycznej. Prace ponownie wyeksponowane zostaną w Wieży Ratuszowej w Świdnicy. Wernisaż zaplanowano na sobotę, 19 listopada na godz. 16.00. Wstęp wolny.

Świebodzicki Bieg na 5 km i 10 km (niedziela)

Już w najbliższą niedzielę, 20 listopada w samo południe z Rynku w Świebodzicach na trasę wyruszą biegacze z całej Polski. Organizatorzy zapraszają wszystkich do kibicowania zawodnikom, którzy podczas „Świebodzickiej Piątki&Dychy” będą mierzyć się z wybranym dystansem.

Podczas biegowego wydarzenia przeprowadzona zostanie kolejna zbiórka na rzecz 2-letniego Antosia Sobeckiego ze Świebodzic, który cierpi na ciężką wadę serca. Do tej pory udało zebrać się ponad milion złotych na pierwszy etap operacji, która zostanie wykonana w Szwajcarii. – Zapraszamy wszystkich, nie tylko mieszkańców Gminy Świebodzice i okolic, do czynnego udziału w zbiórce. Wolontariusze z puszkami zbierać będą datki na rynku w Świebodzicach od godz. 10.30, kiedy to na biegową trasę wyruszą pierwsi zawodnicy – dzieci od 2. roku życia. Będzie także można wesprzeć zbiórkę kupując specjalnie upieczone na tę okazję ciasta. Na wszystkich, którzy w niedzielę pojawią się na rynku w Świebodzicach czekać będzie szereg atrakcji, w tym słodki poczęstunek, ale przede wszystkim sportowe emocje, które zapewnią biegacze z całej Polski – zachęcają organizatorzy i lokalni samorządowcy.

/opr. mn/

Poprzedni artykułŻarów sprzedaje węgiel po 1950 złotych za tonę
Następny artykułStrażacy z OSP w Granicy ze sprzętem do ratowania życia [FOTO]