Strona główna 112 Strażacy z OSP w Granicy ze sprzętem do ratowania życia

Strażacy z OSP w Granicy ze sprzętem do ratowania życia [FOTO]

0

Ochotnicza Straż Pożarna w Granicy została wyposażona w sprzęt do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz sprzęt szkoleniowy. Zadbano także o przeszkolenie druhów i mieszkańców z zasada udzielania pierwszej pomocy.

Strażacy wzbogacili swoje wyposażenie o defibrylator AED wraz z kapsułą zamontowaną na remizie OSP w miejscu ogólnie dostępnym, defibrylator AED do pojazdu ratowniczo-gaśniczego, defibrylator AED szkoleniowy oraz o zestaw multimedialny (laptop, projektor, drukarka). – Pozyskany sprzęt pozwolił przeprowadzić szkolenia strażaków oraz mieszkańców z zakresu ratowania życia. Każda osoba uczestnicząca w kursie nabyła wiedzę z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prowadzenia RKO z użyciem defibrylatora AED. Montaż urządzenia AED oraz szkolenie to ważne kroki podjęte w celu podniesienia bezpieczeństwa naszej lokalnej społeczności – podkreślają strażacy.

Zakup został zrealizowany dzięki grantowi przyznanemu w ramach programu „WzMOCnij swoje otoczenie”, organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Program jest skierowany do samorządów i ich jednostek – np. przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej, oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednym z ośmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, ochrona zwierząt, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu.

/Źródło OSP Granica, opr. red./
fot. OSP Granica

Poprzedni artykułCo? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń
Następny artykułObywatelski projekt ustawy o in vitro. Zbiórka podpisów także w powiecie świdnickim