Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

0

Polowanie na najróżniejsze skarby podczas giełd staroci odbywających się w Świdnicy i Świebodzicach, wyprawa po naturalne produkty od lokalnych producentów goszczących na Targu Ziemi124 w Kraskowie, a może sportowe emocje podczas biegowej rywalizacji w ramach świdnickiego półmaratonu? Podpowiadamy co można robić w ten weekend.

Giełda staroci w Świebodzicach (sobota)

Miłośnicy antycznych przedmiotów zapraszani są do wizyty na świebodzickim Rynku, gdzie w najbliższą sobotę, 5 listopada odbędzie się Giełda Staroci i Różności. W godzinach od 8.00 do 14.00 wystawcy będą prezentować unikatowe okazy, które będzie można zakupić.

Giełda Staroci i Różności odbywa się w każdą pierwszą sobotę miesiąca.

7. RST Półmaraton Świdnicki (sobota)

Już w najbliższą sobotę, 5 listopada odbędzie się kolejna edycja lekkoatletycznego święta w naszym mieście i najbliższej okolicy. W trakcie VII RST Półmaratonu Świdnickiego będzie miała miejsce także „Dzika Piątka” i biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Zanim dorosną do maratonu”

Start głównego biegu o godz. 12.00 ze świdnickiego stadionu. Walka na trasie biegu głównego (Stadion OSiR – Sportowa – Śląska – Przyjaźni – Kraszowicka – Opoczka – Makowicwe – Bojanice – Burkatów – Bystrzyca Dolna – Przyjaźni – Śląska – Sportowa – stadion OSIR) na dystansie niewiele ponad 21 kilometrów, a także „Dzikiej Piątki” (Stadion OSiR – Sportowa – Śląska – Przyjaźni – Kraszowicka – nawrót – Przyjaźni – Śląska – Sportowa – stadion OSiR) nastąpi w samo południe – o 12.00. Wcześniej odbędą się biegi towarzyszące dla dzieci. Weźmie w nich udział 250 osób. Zmagania ruszą o 9.30, uczestnicy w zależności od wieku pokonają dystans od 200 do 1200 metrów.

Giełda Staroci, Numizmatów i Osobliwości (niedziela)

Świdnicka giełda staroci od prawie pięćdziesięciu lat gromadzi w każdą pierwszą niedzielę miesiąca tłumy świdniczan oraz przyjeżdżających z całego Dolnego Śląska kolekcjonerów, łowców okazji i miłośników rzeczy, których w sklepach już dostać nie można. Stałe spotkania mają w Świdnicy kolekcjonerzy numizmatów, pocztówek, birofiliści i filateliści. Kupić można na niej meble, dzieła sztuki i biżuterię, stare zegary oraz akcesoria i części służące do przywracania starym przedmiotom ich dawnego blasku.

Najbliższa giełda odbędzie się 6 listopada. Targ odbywa się na Rynku oraz okolicznych ulicach i zazwyczaj trwa od godziny 8.00 do 13.00.

Targ Ziemi w Kraskowie (niedziela)

W przypałacowym gospodarstwie w Kraskowie (gmina Marcinowice) ponownie zagości cieszący się ogromną popularnością Targ Ziemi124, podczas którego można zaopatrzyć się w sezonowe owoce, zdrowe produkty lokalnych producentów i kupić piękne rękodzieło. Targ odbędzie się w najbliższą niedzielę, 6 listopada w godzinach 11.00 – 15.00.

Z listą wystawców można zapoznać się w zapowiedzi wydarzenia.

IV liga piłki nożnej: Polonia-Stal Świdnica – Piast Żmigród (niedziela)

Spadkowicz z III ligi i aktualny lider tabeli – Piast Żmigród stanie na drodze piłkarzy IgnerHome Polonii Świdnica w 13. kolejce spotkań IV ligi.

Wstęp 10 zł, kobiety i dzieci do 12
Data: 06.11.2022 13:30
Miejsce: Stadion Miejski im. Janusza Kusocińskiego, ul. Śląska 35.

/opr. mn/

Poprzedni artykułUchylali się od obowiązku alimentacyjnego. Teraz są poszukiwani listami gończymi
Następny artykułRewitalizowali staw, wykopali niewybuch [FOTO]