Strona główna 0_Slider „By walka o samodzielność była trochę łatwiejsza”. Niepełnosprawna świdniczanka potrzebuje pomocy

„By walka o samodzielność była trochę łatwiejsza”. Niepełnosprawna świdniczanka potrzebuje pomocy

0

Fundacja Małgorzaty Dziury-Sztejnberg „Bliżej Siebie” zachęca do wsparcia zbiórki na rzecz 37-letniej Izabeli Pietraszewskiej. Podopieczna fundacji cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. – Sytuacja zdrowotna i życiowa Izabeli jest bardzo trudna i skomplikowana, potęgowana przez problemy finansowe. Już dziś Izabela martwi się, co będzie dalej za kilka dni, czy tygodni. Czy znowu stanie przed dylematem co zrobić: wykupić leki, pojechać do lekarza, zrobić badania, z których część jest odpłatna, czy kupić coś do jedzenia – wskazują bliscy świdniczanki, apelując o pomoc.

Iza od urodzenia cierpi na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe. Jej nogi zastępuje wózek inwalidzki. W ostatnim czasie jej stan zdrowia znacznie się pogorszył. Pojawiły się nowe choroby, jest bardzo słaba, ma problemy z oddychaniem, gdyż rozpoznano u niej astmę oskrzelową. Musi codziennie korzystać z nebulizatora i inhalacji. Dodatkowo choruje na nadciśnienie, anemię z niedoborem żelaza i przewlekłe infekcje dróg moczowych. W ostatnim czasie bardzo dużo schudła, a lekarze podejrzewają kolejne choroby. Co gorsza, w czerwcu tego roku przeszła udar niedokrwienny mózgu, a badanie obrazowe głowy wykazało liczne zmiany w mózgu. Izabela jest nadal w trakcie specjalistycznych badań, konsultacji i diagnostyki w kierunku potwierdzenia lub wykluczenia dodatkowych poważnych chorób. Co dwa tygodnie musi robić badania krwi, gdyż mimo stosowania odpowiedniej suplementacji i diety ma bardzo duże niedobory żelaza powodujące niedokrwistość – opisują bliscy 37-latki.

Iza jest pod stałą opieką hematologa, co wiąże się z comiesięcznymi wyjazdami do innego miasta i dodatkowymi kosztami. To wszystko sprawia, że kobieta traci wiarę w to, że kiedyś będzie lepiej. Z dnia na dzień jej uśmiech i nadzieja na lepszą przyszłość słabną. Kiedyś marzyła o założeniu własnej rodziny, chciała zostać mamą i mieć córeczkę. Niestety nie udało się. Czasami zastanawia się, jakby wyglądało jej życie, gdyby była zdrowa… Przed udarem jej pasją było czytanie książek tzw. literatury kobiecej. Mówi o sobie, że jest romantyczką i wciąż wierzy w prawdziwą miłość, która nadaje sens życiu i rozjaśnia jego ponurą stronę. Teraz z trudem sięga po książki, zostaje jej już tylko muzyka, której słucha od czasu do czasu, by na chwilę przenieść się w lepszy świat. Sytuacja zdrowotna i życiowa Izabeli jest bardzo trudna i skomplikowana, potęgowana przez problemy finansowe. Już dziś Izabela martwi się, co będzie dalej za kilka dni, czy tygodni. Czy znowu stanie przed dylematem co zrobić: wykupić leki, pojechać do lekarza, zrobić badania, z których część jest odpłatna, czy kupić coś do jedzenia. Dlatego prosimy, wesprzyj Izę! Nie pozwól, by musiała stawać przed takim wyborem… – apelują.

Zbiórkę środków z przeznaczeniem na leczenie, rehabilitację, diagnostykę oraz dojazdy do specjalistów można wesprzeć za pośrednictwem serwisu siepomaga.pl.

/opr. mn/

Poprzedni artykułWrócili z Radlina z czterema krążkami
Następny artykułCiepło coraz droższe. MZEC szykuje podwyżkę, spółdzielnia sugeruje mieszkańcom grzanie „z głową” i skręcenie kaloryferów