Strona główna 0_Slider 5,5 miliona złotych na remont dróg powiatowych. Wkrótce zostaną wyłonieni wykonawcy prac

5,5 miliona złotych na remont dróg powiatowych. Wkrótce zostaną wyłonieni wykonawcy prac

0

Ponad dziewięć kilometrów dróg ma w ciągu najbliższych miesięcy zyskać nową nawierzchnię w ramach inwestycji Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego. Remont ma przejść trasa łącząca Wiry z Wirkami, a także odcinki dróg w Białej, Kraskowie, Lutomi Górnej oraz Mokrzeszowie. Wiadomo już, jakie firmy wyraziły zainteresowanie realizacją prac. Niebawem mają zostać wybrani wykonawcy poszczególnych zadań.

fot. GDDKiA

W czwartek nastąpiło otwarcie ofert w drugim już dużym zamówieniu ogłoszonym przez Służbę Drogową Powiatu Świdnickiego, w ramach którego przewidywano realizację sześciu różnych zadań drogowych. – Poszczególne zadania cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony wykonawców. Patrząc na najtańsze oferty, ze wstępnych wyliczeń wynika, że powinniśmy zamknąć się w kwocie 5,5 mln złotych – mówi Marek Olesiński, dyrektor SDPŚ. Powiatowi drogowcy szacowali wcześniej, że realizacja wszystkich prac pochłonie do 5 mln złotych.

Wydaje nam się, że będziemy w stanie zrealizować wszystkie zadania. Potrzebujemy jeszcze kilku dni, żeby każdą z ofert bardzo dokładnie przejrzeć. Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu będziemy mogli ogłosić oficjalne wyniki przetargu. W ślad za ich ogłoszeniem będziemy zbliżali się do podpisania umów z wykonawcami, którzy złożyli najniższe oferty – dodaje Olesiński.

Które drogi powiatowe doczekają się remontu?

W ramach zamówienia przewidziano realizację prac drogowych, które podzielono na odrębne zadania. – Pierwsze z nich dotyczy wymiany nawierzchni na drodze powiatowej prowadzącej od skrzyżowania z drogą krajową nr 35 w kierunku Mokrzeszowa Górnego, na odcinku ponad 1,5 kilometra. Drugie zdanie obejmuje odcinek dłuższy, mierzący blisko 4 kilometry, gdzie również będziemy chcieli położyć nową nawierzchnię. Chcemy też poprawić bezpieczeństwo na drodze Witoszów Górny – Pogorzała, gdzie zamontowane zostaną bariery energochłonne. Nie będzie tam remontu nawierzchni jezdni, natomiast będą tam barierki poprawiające bezpieczeństwo na odcinku 1,6 kilometra – wyliczał wcześniej dyrektor SDPŚ.

W planach jest również wymiana nawierzchni na drodze powiatowej w miejscowości Biała na odcinku 1,2 kilometrów, a także 400-metrowego odcinka w Kraskowie. Zdaniem dyrektora najważniejszym i najtrudniejszym zadaniem ze wszystkich będzie przebudowa odcinka drogi powiatowej między Wirami a Wirkami o łącznej długości 2,1 kilometra. – Będziemy tam chcieli zarówno położyć nową nawierzchnię, jak również – na pewnym odcinku – wybudować chodnik – wskazywał Olesiński.

Nowa nawierzchnia pojawi się w sumie na 9,2 km dróg powiatowych. Większość robót ma zostać zrealizowana w ciągu 6 miesięcy od dnia podpisania umów z wykonawcami, a jedyny wyjątek stanowić będzie odcinek Wiry-Wirki, na który przewidziano 14 miesięcy.

/mn/

Poprzedni artykułDlaczego warto stosować panele SPC?
Następny artykuł„Świat w kolorach akwareli” i „Sztuka ducha” od jutra na wystawach w Świdnicy