Strona główna Kultura „Świat w kolorach akwareli” i „Sztuka ducha” od jutra na wystawach w...

„Świat w kolorach akwareli” i „Sztuka ducha” od jutra na wystawach w Świdnicy

0

Wyjątkowe pejzaże, piękno przyrody, a także abstrakcyjna sztuka inspirowana Biblią – staną się tematami dwóch nowych wystaw w Świdnicy. W Wieży Ratuszowej zaprezentowane zostaną obrazy Jarosława Drążka zatytułowane „Świat w kolorach akwareli”, a w Galerii Fotografii swoje prace zebrane w cyklu „Sztuka ducha” pokaże małżeństwo artystów – Ewa Niśkiewicz-Krawczyk i Radosław Krawczyk. Wernisaże obu ekspozycji zaplanowano na piątek, 25 listopada. Wstęp wolny.

Jako pierwsza zostanie otwarta wystawa „Świat w kolorach akwareli” Jarosława Drążka. Wernisaż zaplanowano jutro, 25 października o godz. 17.00 w Wieży Ratuszowej.

Urodzony w Lublinie i mieszkający w Warszawie – Jarosław Drążek – od kilkunastu lat, rozwija technikę akwareli, która pochłonęła go i stała się przyjaciółką, a jednocześnie wyzwaniem, aby w dalszym ciągu zgłębiać jej możliwości. Rysuje i maluje naturę, co daje mu najwięcej satysfakcji i radości z obcowaniem z kolorem. Sięga również po tematy związane z człowiekiem, w tym portret.

Uczestniczy w plenerach i wystawach w kraju i za granica. Swoje prace prezentował w Wiesbaden – Niemcy, Citto di Cortona – Włochy na Międzynarodowej Wystawie Miniatur: Del Bello Gallery – Toronto – Kanada, Sook Arena, Vancouver Island – Kanada, White Rock Gallery – Kanada, na Międzynarodowej Wystawie Akwareli EWCS: Bratysława – Słowacja. Estonia, Czechy, Niemcy. Jego prace znajdują się również w wielu galeriach w kraju i za granicą. Należy do Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich.

Tego samego dnia, 25 października otwarta zostanie także wystawa „Sztuka ducha” małżeństwa artystów – Ewy Niśkiewicz-Krawczyk i Radosława Krawczyka. Ekspozycja zaprezentowana zostanie w Galerii Fotografii. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18.00.

Ewa Niśkiewicz-Krawczyk urodziła się w Gdańsku. Studia ukończyła w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Dyplom uzyskała w pracowni rzeźby prof. Kazimierza Raby. Obecnie mieszka z mężem i synem w Gorzowie Wlkp. Na swojej ścieżce artystycznej doświadczała różnych dyscyplin sztuki: malarstwa, rysunku, rzeźby, filmu. Realizowała autorskie warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży. Brała udział w kilkunastu wystawach zbiorowych oraz kilku indywidualnych. Obecnie głównie zajmuje się głównie malarstwem.

Radosław Krawczyk ukończył Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu (WEA) z wynikiem celującym (2001-2006). Na co dzień zajmuje się grafiką komputerową oraz malarstwem akrylowym i pastelowym. Brał udział w kilkunastu wystawach zbiorowych oraz kilku indywidualnych. Jest mężem Ewy Niśkiewicz-Krawczyk z którą ma 11-letniego syna. Mieszka w Gorzowie Wlkp. W ostatnich kilkunastu miesiącach pracował twórczo, eksplorując technikę pasteli olejnych, dzięki czemu powstało sto kilkadziesiąt prac.

/oprac. AN/
/materiały – Świdnicki Ośrodek Kultury/

Poprzedni artykuł5,5 miliona złotych na remont dróg powiatowych. Wkrótce zostaną wyłonieni wykonawcy prac
Następny artykułJechał autem pod wpływem narkotyków