Strona główna 112 37-latka odpowie za kradzież prądu

37-latka odpowie za kradzież prądu

0

Nawet do pięciu lat więzienia grozi mieszkance Świdnicy, która próbując zaoszczędzić na rachunkach za prąd nielegalnie podłączyła się do instalacji elektrycznej.

Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą świdnickiej komendy wspólnie z pracownikami firmy energetycznej przeprowadzili działania mające na celu ujawnienie nielegalnego poboru energii elektrycznej. Realizując własne ustalenia odwiedzili jedno mieszkanie na terenie Świdnicy, gdzie ujawnili nielegalnie przyłącza do instalacji elektrycznej z pominięciem urządzeń pomiarowych. Tym sposobem 37-latka doprowadziła prąd do swojego mieszkania – mówi Magdalena Ząbek z KPP Świdnica.

Kradzież prądu, zgodnie z przepisami kodeksu karnego jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Ponadto sprawca będzie musiał uregulować także naliczoną przez dostawcę opłatę za nielegalny pobór, której wysokość wynosi od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Nielegalne przyłącza to również zagrożenie dla bezpieczeństwa osób mieszkających w danym budynku. W wielu przypadkach kradzież prądu wiąże się z uszkodzeniem instalacji elektrycznej. To z kolei jest częstą przyczyną pożarów bądź porażenia prądem nie tylko osób nielegalnie pobierających energię elektryczną, lecz również osób mieszkających w sąsiedztwie – przypomina Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykuł„Tajemnicze ogrody” w niesamowitej oprawie świateł. Lumina Park już po raz trzeci pod Wrocławiem! [ROZWIĄZANIE KONKURSU]
Następny artykułKolejarze świętują [FOTO]