Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Kolejarze świętują

Kolejarze świętują [FOTO]

0

Uroczystym złożeniem kwiatów przy pomniku św. Katarzyny w Muzeum Kolejnictwa rozpoczęto obchody Dnia Kolejarza w gminie Jaworzyna Śląska.

Wspomnienie św. Katarzyny – patronki kolejarzy wypada 25 listopada. Z tej okazji o godz. 11.00 burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz, kustosz muzeum Zbigniew Gryzgot oraz przedstawiciele kolejarzy złożyli kwiaty pod pomnikiem świętej.

W sobotę i niedzielę w godz. od 10.00 do 16.00 w jaworzyńskim muzeum zorganizowane zostanie tematyczne zwiedzanie muzealnych ekspozycji. – W tym czasie dowiecie się wszystkiego na temat zawodów wykonywanych na kolei. Poznacie odpowiedzi na pytania, jak zostać maszynistą, czym zajmuje się dyżurny ruchu, czy kierownik pociągu jest najważniejszy. Nauczycie się czytać rozkłady jazdy i zapoznacie się z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi zarówno na stacji kolejowe, jak i podczas podróży – zapowiadają przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Jaworzynie Śląskiej.

/UM Jaworzyna Śląska, opr. mn/

Poprzedni artykuł37-latka odpowie za kradzież prądu
Następny artykułŚwiąteczne dekoracje, unikalne rękodzieło i wyjątkowe wyroby. Trzecie targi lokalnych twórców rozpoczęte w Świdnicy [FOTO/VIDEO]