Strona główna 0_Slider Za tydzień korekta rozkładu jazdy Kolei Dolnośląskich. Jakie zmiany czekają pasażerów?

Za tydzień korekta rozkładu jazdy Kolei Dolnośląskich. Jakie zmiany czekają pasażerów?

0

Od 6 listopada ponownie dostaniemy się pociągami Kolei Dolnośląskich do Szklarskiej Poręby. W listopadzie, pierwszy raz od kilku lat, z powodu braku remontów na dolnośląskich liniach kolejowych, nie będzie musiała kursować komunikacja zastępcza.

Listopadowa korekta rozkładów jazdy pociągów Kolei Dolnośląskich będzie obowiązywać od przyszłej niedzieli, 6 listopada do soboty, 10 grudnia. Szczegółowe informacje dotyczące rozkładu jazdy znajdują się na stronie Kolei Dolnośląskich. Przedstawiciele samorządowego przewoźnika przypominają zarazem, że 11 grudnia wejdzie w życie roczny rozkład jazdy pociągów. O planowanych zmianach w całorocznym rozkładzie 2022/2023 będziemy informować.

Pociągi wracają do Szklarskiej Poręby

Ważną informacją dla podróżujących do Szklarskiej Poręby jest fakt, że zakończyła się modernizacja linii kolejowej pomiędzy Jelenią Górą a karkonoskim kurortem. Od 6 listopada połączenie na tej trasie ponownie będą obsługiwać pociągi Kolei Dolnośląskich. – Po kilkumiesięcznym remoncie, trwającym od 1 sierpnia, wracamy na trasę Szklarska Poręba – Jelenia Góra. Bardzo nas cieszy, że prace te zostały wykonane jeszcze przed zimą. Kierunek do Szklarskiej Poręby to przecież popularne połączenie turystyczne, z którego chętnie korzystają miłośnicy górskich wycieczek i narciarstwa mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy dolnośląskiego przewoźnika.

Dodatkowa, istotna zmiana w listopadowej korekcie to fakt, że tylko do 20 listopada pociągi będą zatrzymywać się na popularnym wśród grzybiarzy przystanku Studzianka.

Autobusy do Stronia Śląskiego lepiej skomunikowane z pociągami

Od 6 listopada nastąpi niewielka, ale znacząca zmiana dla osób podróżujących do Stronia Śląskiego. Pociągi Kolei Dolnośląskich zostały lepiej skomunikowane z odjeżdżającymi ze stacji Kłodzko Miasto autobusami KD.  Dzięki drobnym korektom odjazdów i przyjazdów, pasażerowie, którzy przesiadają na stacji Kłodzko Miasto, będą krócej czekać na pociąg do Wrocławia lub autobus do Stronia Śląskiego – podkreśla Rodak.

W listopadzie bez remontów i komunikacji zastępczej

Pierwszy raz od kilku lat korekta rozkładów jazdy nie uwzględnia w miesiącu przejazdów autobusami komunikacji zastępczej. Na trasach obsługiwanych przez Koleje Dolnośląskie do końca listopada nie będą trwać żadne remonty. Dopiero 1 i 2 grudnia rozpoczną się prace na moście granicznym w Gorlitz i Zgorzelcu. – Z powodu tego remontu pociągi Kolei Dolnośląskich jadące z Jeleniej Góry będą kończyć swoją relację na stacji Zgorzelec, a na odcinku transgranicznym będzie prowadzona częściowa komunikacja zastępczadodaje Rodak.

Jedyną linią obsługiwaną przez autobusy pozostanie trasa Kłodzko – Stronie Śl., gdzie linia kolejowa jest nadal nieprzejezdna.

/Koleje Dolnośląskie, opr. mn/

Poprzedni artykułByła przekonana, że pomaga koleżance z pracy. Pieniądze przekazała oszustowi
Następny artykułStraszenie w szczytnym celu. Halloweenowa zbiórka na rzecz Filipa [FOTO]