Strona główna Wydarzenia Marcinowice Straszenie w szczytnym celu. Halloweenowa zbiórka na rzecz Filipa

Straszenie w szczytnym celu. Halloweenowa zbiórka na rzecz Filipa [FOTO]

0

Konkurs na najlepszy kostium halloweenowy, zwiedzanie remizy, kiermasz i domowe słodkości – to wszystko czekało na gości charytatywnej imprezy zorganizowanej w niedzielę w Marcinowicach. Celem wydarzenia było wsparcie zbiórki na rzecz chorego syna jednego z druhów OSP Marcinowice.

W maju tego roku u Filipa została zdiagnozowana zaćma lewego oka, która do 6 października urosła do takiego rozmiaru, że zajmuje 95% soczewki. 19 października na konsultacji w klinice okulistycznej, rodzice Filipa dowiedzieli się, że zabieg musi być zrobiony jak najszybciej. W tym samym dniu lekarz wyznaczył termin operacji na 8 listopada. Koszt operacji to około 10 000 zł, bez kosztów pooperacyjnych. Sam zabieg nie jest refundowany. Datki już teraz można wpłacać na zrzutka.pl.

Do wsparcia leczenia Filipa zachęcali również organizatorzy niedzielnego spotkania charytatywnego w remizie OSP Marcinowice. Podczas wydarzenia zorganizowana została m.in. jesienna sesja zdjęciowa z motywem halloween, którą wykonał Piotr Romanowicz, kiermasz książek i zwiedzenie remizy.

/mn/

Poprzedni artykułZa tydzień korekta rozkładu jazdy Kolei Dolnośląskich. Jakie zmiany czekają pasażerów?
Następny artykułMedale świdniczanek podczas mistrzostw świata! [FOTO]