Strona główna 0_Slider Wielkie odliczanie do Święta Dyni. Czy tym razem uda się pobić rekord...

Wielkie odliczanie do Święta Dyni. Czy tym razem uda się pobić rekord na największy okaz?

0

Już po raz szósty Wierzbna będzie gościć uczestników pomarańczowego święta pełnego niezwykłych zapachów i niezapomnianych smaków. Podczas Święta Dyni nie zabraknie też konkursowej rywalizacji na najcięższą dynię. Czy tym razem uda się pobić rekord ciężkości z 2019 roku? Wtedy wygrany okaz ważył aż 170 kg!

Wyobraźcie sobie ciepłe październikowe słońce, spadające jesienne liście i nitki babiego lata. Zapachy kuszą, smaki rozpieszczają podniebienia. Jest sielsko. Spokojnie. Tego dnia czas jakby zwalnia. Dorośli odpoczywają na leżakach i wraz z Elżbietą Rojek i zespołem „Póki Co” dają się zabrać w magiczną podróż do „Krainy Łagodności”. Nasi najmłodsi rozwijają swoje talenty i wyobraźnię na kreatywnych warsztatach. Tam powstają małe dzieła sztuki w pomarańczowych kolorach. Stoiska uginają się od smakołyków i lokalnego rękodzieła. Nagrody w konkursach czekają na scenie na nowych właścicieli. Barwy, zapachy, smaki! Tu chce się być! Jeśli chcecie zasmakować tych wspaniałych klimatów koniecznie spotkajcie się z nami 8 października na 6. Święcie Dyni w Wierzbnej. Jak co roku szykujemy moc atrakcji. Będzie smacznie, kolorowo, naturalnie, ekologicznie i magicznie – zaprasza Anna Suchodolska z Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Szósta edycja pomarańczowego święta wystartuje 8 października o 14.00 przy ulicy Leśnej w Wierzbnej. Zaplanowano konkursy na najcięższą dynię, dyniowe przebranie, zupę dyniową oraz dyniową posesję, w których do wygrania będą atrakcyjne nagrody. Ponadto odbędą się warsztaty dla dzieci, stoiska, degustacje, rękodzieło, wycieczki historyczne oraz koncert zespołu „Póki Co”. Impreza potrwa do godziny 18.00.

Zobacz, jak wyglądało 5. Święto Dyni w Wierzbnej:

/UM Żarów, mn/

Poprzedni artykułPo dwóch latach doczekali się masztu z rządowego projektu „Pod biało-czerwoną”
Następny artykułFontanna i część Parku Sikorskiego wyłączone z użytku