Strona główna 0_Slider Walczą z czasem i zbierają środki na operację serca małego Antosia. Będzie charytatywny...

Walczą z czasem i zbierają środki na operację serca małego Antosia. Będzie charytatywny festyn

0

Antoś Sobecki ze Świebodzic potrzebuje wsparcia w walce o życie i zdrowie. Maluch urodził się ze skomplikowaną wadą serca. Jest już po kilku skomplikowanych operacjach, a teraz czeka go kolejna, która nie jest refundowana przez NFZ. W celu zebrania potrzebnej kwoty zorganizowany zostanie festyn charytatywny.

Antoś urodził się z ciężką, złożoną wadą serca – zespołem hipoplazji lewego serca (HLHS), polegającym na niewykształceniu prawidłowej lewej komory serca. – Jeździliśmy do różnych specjalistów w całym kraju, by szukać ratunku. Wszyscy potwierdzali brutalną diagnozę, a my z każdą kolejną wizytą baliśmy się coraz bardziej… To wtedy rozpoczął się nasz koszmar i niekończąca się walka o życie naszego synka – opisywali rodzice Antosia. Bez szybkiej interwencji kardiochirurgicznej HLHS jest wadą śmiertelną, dlatego pierwszą operację chłopiec przeszedł już w siódmej dobie życia. – Powiedziano nam, że bez niej Antoś umrze. Nie da się opisać słowami, co czują rodzice, którzy patrzą na swoje kilkudniowe dziecko z myślą, że to mogę być jego ostatnie chwile. Niestety, operacja nie powiodła się ze względu na stan zdrowia synka – opowiadali rodzice chłopca, który od tego czasu przeszedł już kilka kolejnych bardzo skomplikowanych operacji. – Niestety, znowu okazało się, że jego serduszko wymaga korekty, a czasu jest coraz mniej! Jesteśmy w kontakcie z ośrodkami na całym świecie, czekamy na wycenę operacji. Wiemy, że suma może być powalająca, a nie mamy czasu do stracenia! – informowali.

10 października rodzice ponowili swoją prośbę o pomoc. – Dostaliśmy wycenę z kliniki w Genewie. Operacja będzie kosztować ponad 2 miliony złotych i musi być podzielona na dwa etapy. Mamy 3 tygodnie na zebranie ponad miliona złotych na pierwszy etap operacji! Musimy być w Genewie jak najszybciej. Antek musi trafić na stół operacyjny teraz! Jego serce dłużej tego nie wytrzyma… – przekazali.

Zbiórkę prowadzoną na rzecz Antosia Sobeckiego można wspomóc za pośrednictwem stron Siepomaga.pl oraz Dobryklik.pl. Z kolei na Facebooku prowadzone są licytacje. W celu wsparcia zbiórki zorganizowany zostanie też charytatywny festyn „Serduszko dla Antosia”. Odbędzie się on w sobotę, 22 października 2022 roku w godzinach od 10.00 do 13.00 przy dużej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Świebodzicach. – Zapewniamy moc atrakcji: pyszne tosty, cudnie słodkie gofry, kiełbaski z grilla, przepyszne domowe ciasta, loteria fantowa, rzuty do celu z nagrodami, pokaz samochodów sportowych Mustang, zdjęcia ze „Świebodką”. Wszystko to okraszone odrobiną wspaniałej kultury romskiej i cudnego zespołu taneczno-wokalnego GÓRSKA ROMA! – wyliczają organizatorzy. Cały dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony

/opr. mn/

Poprzedni artykułZe Świdnicy do Jordanii. Jubilat tańczył wśród piasków pustyni [FOTO]
Następny artykułKomplet wygranych i awans do kolejnej rundy [FOTO]