Strona główna Sport Piłka nożna Komplet wygranych i awans do kolejnej rundy

Komplet wygranych i awans do kolejnej rundy [FOTO]

0

Faworyci rozgrywek mini piłki nożnej chłopców klas 5-6, czyli uczniowie SP 6 w Świdnicy nie zawiedli i zwyciężyli w rozgrywanym 6 i 10 października turnieju w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2022-2023”.

Zwycięzcy najpierw w grupie eliminacyjnej bez straty gola pokonali zawodników Szkoły Społecznej (18:0) i SP 1 (9:0). W finałach najpierw wygrali zdecydowanie z drużyną SP 8 (10:1), a w meczu decydującym o pierwszym miejscu po wyrównanej w pierwszej połowie walce zwyciężyli zawodników SP 4 (4:1). W spotkaniu o trzecie miejsce powalczyły zespoły SP 1 i SP 8. Tutaj w zaciętym spotkaniu lepsi okazali się młodzi piłkarze z „jedynki” (3:1). Zwycięska drużyna SP 6 oprócz złotych medali wywalczyła awans na dalszy szczebel rozgrywek. Trzeba dodać, że w ubiegłym roku szkolnym w tej kategorii wiekowej „szóstka” została mistrzem Polski w rozgrywkach międzyszkolnych.

Na zakończenie zawodów organizator – Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji wręczył uczestnikom pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnieni zostali też najlepsi zawodnicy drużyn: Bartosz Kasprzak (SP 1), Filip Bugaj (SP 2), Michał Maliszewski (SP 4), Mikołaj Kozar (SP 6), Oskar Ożóg (SP 8 ), Noah Bosch (SP Społeczna) i Grzegorz Turek (NKSP Caritas).