Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska W Jaworzynie Śląskiej powstaje Gminne Centrum Rehabilitacji

W Jaworzynie Śląskiej powstaje Gminne Centrum Rehabilitacji [FOTO]

0

Gabinety kinezoterapii, hydroterapii, fizykoterapii i masażu powstaną w Gminnym Centrum Rehabilitacji, jakie budowane jest obok Samorządowej Przychodni Zdrowia w Jaworzynie Śląskiej. Prace budowlane powinny zakończyć się w drugim kwartale 2023 roku.

W ramach zadania wykonany zostanie budynek o pow. użytkowej 259 m2 dostosowany do potrzeb usług rehabilitacyjnych. Powstaną m.in. gabinety kinezoterapii, hydroterapii, fizykoterapii, masażu. W ramach prac zostaną wykonane m.in. przyłącza kanalizacyjne, sanitarne, wodociągowe, instalacja grzewcza, klimatyzacja. Obiekt zostanie wyposażony w sprzęt i urządzenia ppoż. Koszt prac budowlanych, zgodnie z umową, to 2 964 835,86 zł. Zadanie współfinansowane jest w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – informują jaworzyńscy urzędnicy.

Roboty budowlane rozpoczęły się w drugiej połowie czerwca 2022 roku. – Obecnie wykonano przebudowę istniejącego przyłącza gazowego do budynku przychodni, która kolidowałaby z nowo budowanym obiektem oraz wykonano fundamenty i instalację podposadzkową z wylaniem warstwy chudego betonu. Trwa wznoszenie ścian zewnętrznych budynku – opisują.

/UM Jaworzyna Śląska, opr. mn/

Poprzedni artykułNachalny bezdomny, ugryziony pies i chemiczny zapach. Interwencje straży miejskiej
Następny artykułLechia Dzierżoniów – IgnerHome Polonia-Stal Świdnica [RELACJA LIVE]