Strona główna 0_Slider Nachalny bezdomny, ugryziony pies i chemiczny zapach. Interwencje straży miejskiej

Nachalny bezdomny, ugryziony pies i chemiczny zapach. Interwencje straży miejskiej

0

Od 7 do 13 października 2022 roku funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy podjęli 132 interwencje. Najbardziej nietypowe lub warte uwagi działania strażnicy opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

8 października 2022 roku o godz. 9.08 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny siedzącego na chodniku ulicy Łukowej, który w sposób nachalny zaczepiając przechodniów żądał od nich pieniędzy. Na miejscu zastano nietrzeźwego Dariusza S., bezdomnego, który notorycznie narusza przepisy prawa. Za swoje zachowanie odpowie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

8 października 2022 roku o godz. 10.37 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie mieszkanki ulicy Piotra Skargi. Kobieta będąc na spacerze ze swym psem w rejonie ulicy Kliczkowskiej została zaatakowana przez dużego psa. W wyniku tego zajścia jej pies został ugryziony (nie wymagał pomocy weterynaryjnej). Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej. Funkcjonariusze ustalili opiekuna agresywnego zwierzęcia. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

10 października 2022 roku o o godz. 17.10 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące zanieczyszczenia na dużym odcinku ulicy 1 Maja substancją ropopochodną. Skierowani na miejsce strażnicy ustalili, że jest to prawdopodobnie olej napędowy. Teren zabezpieczono i wezwano odpowiednie służby, które zutylizowały paliwo. W tym wypadku nie udało się ustalić przyczyny i sprawcy tego zanieczyszczenia.

11 października 2022 roku o godz. 9.00-10.00 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał kilka telefonicznych zgłoszeń dotyczących nieprzyjemnego, chemicznego zapachu w rejonie ulic Wiśniowej, Kasztanowej oraz Osiedla na Wzgórzu. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Zanieczyszczenie mogło pochodzić z jednego z zakładów zlokalizowanych w tym rejonie. Informacje w przedmiotowym zakresie zostaną przekazane do Biura Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

13 października 2022 roku o godz. 22.55 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące grupy młodzieży awanturującej się i spożywającej alkohol na Placu Grunwaldzkim w rejonie pomnika. Skierowany na miejsce patrol nie potwierdził spożywania alkoholu. W związku z głośnym zachowaniem młodzieży, nakazano udanie się do miejsc zamieszkania, co też uczynili.

13 października 2022 roku o godz. 23.02 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny śpiącego na ławce stanowiska nr 4 dworca autobusowego przy ulicy Kolejowej. Na miejscu strażnicy zastali osobę bezdomną. Mężczyzna odmówił przyjęcia jakiejkolwiek pomocy i oddalił się z miejsca interwencji.

/Straż Miejska w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułDzień Edukacji Narodowej. Nauczyciele z gminy Świdnica nagrodzeni [FOTO]
Następny artykułW Jaworzynie Śląskiej powstaje Gminne Centrum Rehabilitacji [FOTO]