Strona główna Sport Piłka nożna Trzeci rok z rzędu w Pucharze Polski zagramy z Górnikiem

Trzeci rok z rzędu w Pucharze Polski zagramy z Górnikiem [BĘDZIE RELACJA LIVE]

0

W ostatnich latach to powoli stało się już standardem, że w pewnym momencie rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Wałbrzych Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej los krzyżuje drogi IgnerHome Polonii-Stali Świdnica i Górnika Wałbrzych. Ostatnie spotkania obydwu ekip, czy to te w Pucharze Polski, czy ligowe, bądź sparingowe kończyły się zawsze tak samo, czyli triumfem biało-zielonych. Jak będzie tym razem i kto awansuje do półfinału rozgrywek? O tym dowiemy się w środę, 5 października.

Po raz ostatni oba zespoły spotkały się w połowie sierpnia. Na inaugurację sezonu 2022/2023 w rozgrywkach IV ligi świdniczanie gonili wynik, ale ostatecznie pokonali Górnika na własnym terenie 2:1. W poprzedniej rundzie nasi piłkarze zwyciężyli 8:0 Włókniarza Głuszyca, natomiast wałbrzyszanie ograli ligowego rywala – Bielawiankę Bielawa 1:0. Najbliższy pojedynek odbędzie się w środę, 5 października – start o 16.00. Mecz odbędzie się na bocznym boisku kompleksu Aqua-Zdrój i będzie się toczyć bez udziału publiczności. Zapraszamy w związku z tym na tekstową RELACJĘ LIVE z tej konfrontacji.

W innych spotkaniach nie braknie naszych akcentów i drużyn z terenu powiatu świdnickiego. AKS Strzegom podejmie Lechię Dzierżoniów, natomiast LKS Bystrzyca Górna zmierzy się na własnym terenie ze Skałkami Stolec. W ostatniej parze Orzeł Ząbkowice Śląskie podejmie drużynę Słowianina Wolibórz.

Pary ćwierćfinałowe Pucharu Polski Podokręg Wałbrzych:
Górnik Wałbrzych – IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 5 października, 16:00
AKS Strzegom – Lechia Dzierżoniów 5 października, 16:00
Orzeł Ząbkowice Śląskie – Słowianin Wolibórz 5 października, 16:30
LKS Bystrzyca Górna – Skałki Stolec 5 października, 16:00

/MDvR/

Poprzedni artykułBiegowe święto nie tylko dla dorosłych…
Następny artykułKolejowa noc grozy. Muzeum w Jaworzynie Śląskiej szykuje zwiedzanie z dreszczykiem