Strona główna Sport Lekkoatletyka Biegowe święto nie tylko dla dorosłych…

Biegowe święto nie tylko dla dorosłych…

0

W sobotę, 5 listopada, w ramach 7. RST Półmaratonu Świdnickiego organizatorzy zapraszają także wszystkie dzieci i młodzież do uczestnictwa w biegach pod hasłem ”Zanim dorosnę do maratonu”. Wydarzenie zyskało nowego partnera, którym została firma IgnerHome. Wykonawcą biegów będzie Powiatowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych w Świdnicy.

Rozpoczęły się już zapisy dla najmłodszych biegaczy. Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin zawodów dostępne są na stronie www.polmaraton.swidnica.pl.

Biegi odbędą się oddzielnie w kategoriach dziewcząt i chłopców, a uczestnicy pobiegną na następujących dystansach:

 • Bieg Bąbla (2017 i młodsi) dystans: 200 metrów, godzina 9:30
 • Bieg Krasnala (2016), dystans: 200 metrów, godzina 9:40
 • Bieg Starszaka (2014-2015) dystans 200 m , godzina 9.50
 • Bieg Smyka (2012-2013), dystans: 400 metrów, godzina 10:00
 • Bieg Urwisa (2010-2011), dystans: 600 metrów, godzina 10:15
 • Bieg Juniora (2008-2009), dystans: 1200 metrów, godzina 10:30

Młodzi bohaterowie poczują sportowy klimat i odkryją, że aktywne spędzanie czasu może być świetną zabawą. Każdy mały i większy uczestnik  dostanie specjalnie przygotowany numer startowy oraz medal po ukończeniu biegu. Rodzice będą mogli dopingować starszych na trasie oraz czekać na swoje pociechy na mecie.

Oprócz zmagań biegowych, podobnie jak w roku ubiegłym, Powiatowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych przygotuje dla najmłodszych miasteczko sportowe, w którym będzie można spróbować swoich sił w konkurencjach tj. rzuty woreczkami (numerologia), rzuty ringo, hokej na trawie, czteroosobowe narty na trawie czy kręgle. Nad bezpieczeństwem i dobrą zabawą będą czuwać organizatorzy oraz wolontariusze.

Limit zawodników to 250 osób. W przypadku wolnych miejsc przyjmowanie zgłoszeń odbędzie się w dniu zawodów na stadionie miejskim, w godzinach od 8.30 do 9.10. Odbiór pakietów startowych będzie możliwy na hali sportowej przy ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej 29, w piątek, 4 listopada w godz.17.00 – 20.00 oraz w sobotę, 5 listopada w godz. 8.00 – 9.30 w budynku „mała wieża” na terenie biegów.

Przypominamy również, że nadal trwają zapisy na półmaraton oraz na bieg krótki na dystansie 5 km tzw. „Dziką Piątkę”. Liczba miejsc jest ograniczona, w półmaratonie wystartować może 1200 zawodników, zapisanych jest już 678 osób. Liczba uczestników „Dzikiej Piątki” to 127 osób, limit wynosi 240 biegaczy.

Zgarnij nagrody za kibicowanie podczas 7.RST Półmaratonu Świdnickiego

Tradycyjnie organizatorzy zapraszają do kibicowania zawodnikom RST Półmaratonu Świdnickiego, którzy 5 listopada przebiegną przez Świdnicę i miejscowości Gminy Wiejskiej Świdnica.

– 7.RST Półmaraton Świdnicki to nie tylko święto biegaczy, chcemy, aby kibice bawili się promując radosną i pozytywną postawę, dopingując zawodnikom. Zapraszamy więc do wzięcia udziału w konkursach na najlepszą strefę kibica zorganizowaną przez grupy nieformalne oraz uczniów świdnickich szkół podstawowych. Liczymy na kreatywność dopingujących, a dla najlepszych przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody – zachęca Radosław Werner, kierownik Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Aby wziąć udział w konkursie na najlepszą strefę kibica, należy zebrać minimum pięcioosobową ekipę znajomych z podwórka, pracy, szkoły czy też może najbliższych sąsiadów i zgłosić swój udział, wysyłając do 21 października na adres mailowy: [email protected] załączoną do regulaminu kartę zgłoszenia. Każda grupa musi mieć pełnoletniego przedstawiciela, który będzie ją reprezentował oraz pełnił opiekę nad niepełnoletnimi osobami.

W zamian za pomysłowość przygotowano atrakcyjne nagrody. Dla najlepszych stref kibica na terenie miasta oraz gminy przewiduje się za zajęcie I miejsc po 700 zł, za II miejsca po 500 zł i III miejsca po 300 zł.

Po zawodach, do 9 listopada, uczestnicy konkursu zobowiązani są do przekazania dokumentacji zdjęciowej na adres mailowy: [email protected]. O wyborze nagrodzonych zadecyduje reprezentatywna grupa zawodników 7.RST Półmaratonu Świdnickiego oraz komisja oceniająca, która ostatecznie ogłosi wyniki do 21 listopada br.

Do kibicowania zapraszamy również świdnickie szkoły podstawowe, dla nich także przygotowano konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. W zabawie może wziąć udział grupa minimum 15 osobowa wraz z pełnoletnim opiekunem. Aby zgłosić chęć udziału w zabawie, należy do 14 października wysłać wypełnioną kartę zgłoszeniową: mailowo na adres: [email protected], bądź listownie: Biuro Sportu i Rekreacji, ul. Armii Krajowej 49, 58-100 Świdnica z dopiskiem „konkurs na dopingowanie”.

O wyborze najlepszej szkolnej grupy dopingującej zadecydują również zawodnicy oraz komisja konkursowa, która ostatecznie ogłosi wyniki do 21 listopada. Nagrody przewidziane są dla pięciu grup i kształtują się następująco:

 • I miejsce – sprzęt sportowy i elektroniczny wartości 2 000 zł
 • II miejsce – sprzęt sportowy i elektroniczny wartości 1 500 zł
 • III miejsce – sprzęt sportowy i elektroniczny wartości 1 000 zł
 • IV miejsce – sprzęt sportowy i elektroniczny wartości 750 zł
 • V miejsce – sprzęt sportowy i elektroniczny wartości 500 zł
 • wyróżnienia – sprzęt sportowy i elektroniczny wartości 400 zł

– Szukajcie przebrań, malujcie twarze, przygotujcie transparenty, instrumenty i przyjdźcie 5 listopada, podzielić się Waszą pozytywną energią – dodaje Radosław Werner.

Szczegóły dotyczące konkursów na stronie: www.polmaraton.swidnica.pl.

/UM Świdnica/

Poprzedni artykułNasze drogie śmieci. Będzie podwyżka opłat za wywóz odpadów?
Następny artykułTrzeci rok z rzędu w Pucharze Polski zagramy z Górnikiem [BĘDZIE RELACJA LIVE]