Strona główna 0_Slider Kundelki ze schroniska pomaszerują do Rynku

Kundelki ze schroniska pomaszerują do Rynku

0

Kilka kilometrów pokonają pracownicy i wolontariusze wraz z podopiecznymi Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, by promować adopcje. To będzie pierwszy taki przemarsz w Świdnicy!

Istniejące prawie 6 lat schronisko przy Pogodnej 3, prowadzone przez Fundację Mam Pomysł, na co dzień opiekuje się ponad 150 zwierzętami, które w różnych okolicznościach traciły domy. Nadrzędnym celem jest znalezienie nowych, kochających i odpowiedzialnych właścicieli. Od początku października trwa akcja „Dobra opcja to adopcja”. Pracownicy schroniska i wolontariusze zachęcają do adopcji drobnymi upominkami.  25 października, w Dniu Kundelka, prezeska fundacji i kierowniczka schroniska Adrianna Kaszuba wygłosiła wykład, poświęcony adopcjom.

fot. Dariusz Nowaczyński

19 listopada schroniskowa ekipa zachęca do udziału w wyjątkowym przemarszu.

– Startujemy o godzinie 11.00 z Pogodnej 3, nasze bezdomniaki wraz z wolontariuszami będą szły ulicą Sikorskiego, Komunardów, Grodzką do samego Rynku, gdzie obejdziemy Rynek dookoła i będziemy powracać tą samą trasą.
Podczas przemarszu będzie można zobaczyć psy, które czekają na swoje wymarzone domy oraz pobrać ulotki i wesprzeć zwierzaki darowizną do puszki. Jeśli ktoś z Was ma ochotę dołączyć się do marszu – zapraszamy! Zapraszamy oczywiście w pojedynkę bez domowych pupili, ponieważ jest to marsz promujący naszych podopiecznych i zachęcający do adopcji. Wypatrujcie nasze psiaki! – zachęcają organizatorzy.

– W przemarszu udział weźmie około 10 psów. Wybierzemy te, które mieszkały w mieście i nie będą odczuwały stresu. Każdy będzie miał dwóch opiekunów. Cały czas szukamy sposobów, by zachęcić do adopcji – mówi Arianna Kaszuba.

/red./

Poprzedni artykułCzternasty Bieg Niepodległości w Świdnicy
Następny artykułCOVID-19. Dane ministerstwa zdrowia